1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

מותו של בר פלח: הכוח לא זיהה את המחבלים

פרטים חדשים מתחקיר צה"ל הראשוני את ההיתקלות במחסום ג'למה, ממנו עולה כי למרות התצפיות והאמצעים לראיית לילה – הכוח ירה באוויר אך לא זיהה את המפגעים • המחבלים הצליחו להפתיע את הכוח • עם זאת, בצה"ל מעניקים גיבוי מוחלט למח"ט מנשה: "פעל באומץ לב"

קובי עוזיאליכ' אלול תשפ"ב 16/09/2022 09:27

פרטים חדשים מהתחקיר חיילי צה"ל. אילוסטרציה. חיילי צה"ל. אילוסטרציה. צילום: Nasser Ishtayeh/Flash90

פרטים חדשים מתחקיר ההיתקלות במחסום ג'למה בלילה שבין שלישי לרביעי פורסמו אמש (חמישי) ב'כאן 11'.

מתחקיר התקרית שבה נהרג סר"ן בר פלח הי"ד בהיתקלות שני מחבלים, עולה כי על אף ששתי תצפיות היו בקשר עין כל העת עם המחבלים, ולמרות האמצעים לראיית לילה שהיו בידי הלוחמים - הכוח בשטח לא זיהה את המחבלים וירה באוויר בלי שהוא בקשר עין איתם.

עוד בנושא:

חילופי אש באזור ג'נין: שני מחבלים פתחו בירי וחוסלו; קצין נהרג

הקצין שנהרג בחילופי הירי: רב-סרן בר פלח הי"ד

המונים ליוו את בר פלח למנוחות: "הסיוט הכי גדול קרה"

בתחקיר צוין כי זו הסיבה שהמחבל הצליח להפתיע את הכוח, שהיה מורכב ממפקדים בכירים ומיומנים - והוביל לתוצאה הקשה. בתחקיר צוינו טעויות טקטיות בשיקול הדעת של הכוח בפעילות המבצעים. לכן בצה"ל מעניקים גיבוי מוחלט למח"ט מנשה: "פעל באומץ לב והסתער בראש הכוח".

שני המחבלים שחוסלו מירי כוחות הנח"ל הם אחמד איימן אברהים עאבד, תושב כפר דאן בן 21, ועבד אלרחמן האני עאבד. איימן הוא איש מנגנוני הביטחון הפלסטיניים. לדברי המקרות פלסטיניים, הוא התגייס למנגנונים לפני תקופה קצרה ופעל בשורות המודיעין הצבאי הפלסטיני. זמן קצר אחרי האירוע גדודי חללי אל-אקצא פרסמו הודעה בה לקחו אחריות על ההיתקלות.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;