1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. חדשות פוליטיקה

ביקורת חריפה על לפיד: פוגע באזרחי ישראל ומבזבז משאבים

ראש ממשלת המעבר לפיד צפוי להמריא בשבוע הבא לעצרת הכללית של האו"ם בניו יורק. טיסתו צפויה להתייקר בהרבה מהצפוי בעקבות הסכסוך המתמשך מול עובדי משרד החוץ. לשכת לפיד מגלגלת את האשמה על העובדים ואילו העובדים מכדררים בחזרה את האשמה אליו 

קובי עוזיאליכ' אלול תשפ"ב 16/09/2022 09:48

הטיסה היקרה לחו"ל ברקע הסכסוך לפיד עולה למטוס לפיד עולה למטוס צילום: קובי גדעון, לע"מ

הטיסה לאו"ם של לפיד ובזבוז הכספים: ראש ממשלת המעבר יאיר לפיד יטוס לעצרת הכללית של האו"ם בשבוע הבא ובמסגרת טיסתו המדינה תשלם הרבה יותר על הטיסה, בן היתר תוספת של כ-400,000 ש"ח רק על העברת הציוד לניו יורק.

אחרי שבעקבות שביתת משרד החוץ במשרד ראש הממשלה החליטו לארגן את הביקור באופן עצמאי וכחלק מההיערכות לטיסת לפיד, פנו במשרד רה"מ, כדי לברר כמה יעלה שינוע החבילות (ציוד וכו') באופן עצמאי ולאחר שקיבלו הצעה לשליחת החבילות שגבוה בכ-400 אלף שקלים יותר מהעלות הרגילה. פנו למשרד החוץ, שיחריג ושיטפל רק בשליחת החבילות. כל זה עוד לפני העלות הגבוהה שצפויה להיות לשכירות המלונות ארגון הפגישות השונות וכו׳

במשרד החוץ מאשימים: "לפיד סרב לשבת לשולחן המו"מ ללא תנאים מוקדמים בתמורה לטיפול בשליחת החבילות למרות בזבוז כספי המדינה. סביבת לפיד עונה לביקורת - העובדים קיבלו הצעה לפני כחודשיים וסרבו. אין לנו זמן כעת. יש נושאים דחופים יותר". כך על פי הדיווח של הכתב הפוליטי מיכאל שמש ב'כאן 11'.

מלשכת ראש הממשלה נמסר: "אכן ביקורו החשוב של ראש הממשלה יאיר לפיד לעצרת האו"ם יהיה כרוך בהוצאות נוספות עקב סירובם של עובדי משרד החוץ לטפל בביקור בהיבט הלוגיסטי שלו".

מוועד עובדי משרד החוץ נמסר: "ראש הממשלה ושר החוץ לפיד טועה לחשוב שאם ינתק מגע מעובדי משרדו הבעיות במשרד החוץ ייעלמו. לצערנו בבחירתו להתעלם הוא מעמיק את המשבר הפוגע באזרחי ישראל, ביחסי החוץ ובדיפלומטיה הישראלית ומוביל לבזבוז משאבים מיותר".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. יהיר לפיד,  


  2. חולה כבוד וכסף  


  3. לפיד הוא פשוט לא יוצלח לא מתאים לתפקיד בקושי קריין טלויזיה  (ל”ת)

    צבי

  4. צביעות השמאל, לעולם לא יבקרו את השמאלנים, חמשים מיליון לבית פרטי של בנט ואיש לא פוצה פה, התנועה לאיכות השלטון נאלמה דום, תתעורר לתחיה כשביבי יחזור לשלטון  (ל”ת)

    צבי

;