1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. ביטחון

בחמאס מגיבים לאיומים של ראש השב"כ: "לא מפחידים"

לאחר שראש השב"כ הפנה אצבע מאשימה לעבר ארגון חמאס אותו רואים במערכת אחראי להתססה ולפיגועים שיוצאים מיהודה ושומרון, דובר חמאס מגיב לדברים: "האיומים לא מפחידים את עמנו הפלסטיני או את הנהגת ההתנגדות"

מאיר גלבועכ"ט אלול תשפ"ב 25/09/2022 15:25

העלייה במספר הפיגועים יחיא סינוואר יחיא סינוואר צילום: עבד רחים, פלאש 90

דובר חמאס פאוזי ברהום מתייחס היום (ראשון) לאזהרה שהעביר אמש ראש השב"כ רונן בר למנהיג חמאס בעזה, יחיא סינוואר, על רקע ההסלמה ביהודה ושומרון.

"האיומים שהשמיע ראש השב"כ רונן בר על המנהיג יחיא א-סינואר אינם חדשים", מגיב דובר הארגון בחריפות לאיומים. "הם לא מפחידים את עמנו הפלסטיני או את הנהגת ההתנגדות. הם משקפים את המבוי הסתום המדיני, הביטחוני והצבאי שמנהיגי הכיבוש סובלים ממנו בגלל המשוואות שההתנגדות כופה עליהם", אמר ברהום.

על רקע העלייה הדרמטית במספר הפיגועים וניסיונות הפיגועים באזורי יהודה ושומרון, ראש השב"כ רונן בר שיגר אזהרה למנהיג חמאס בעזה, יחיא סינוואר - והדגיש כי עליו לשקול את צעדיו. כך פורסם אמש ב'חדשות 12'

האזהרה של ראש השב"כ מגיעה על רקע המספרים המדאיגים - 120 פיגועי ירי מתחילת השנה, פי שניים משנה שעברה. בשב"כ מזהים גם עלייה בהכוונת הפיגועים ולא רק במספר - מדובר בהכוונה של אנשי חמאס מעזה לתוך יהודה ושומרון, וכך רואים יותר ויותר פעילים של ארגון הטרור שמעורבים במאמצים להוציא פיגועים.

בישראל מדגישים כי אם הדחיפה של חמאס לא תיעצר ביהודה ושומרון, ייתכן שיחלו לפעול גם בעזה בעניין הזה. בינתיים, בצה"ל נערכים כאמור להרחיב את המבצע, תחילה בשכם ובג'נין, ובהמשך למקומות נוספים במידת הצורך. ההנחה היא שיידרשו כמה חודשים כדי לעצב מחדש את המציאות הביטחונית ביו"ש.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. את הערבים הבררה זה מפחיד, כי אין עם פלסטיני  (ל”ת)


 2. למה יש להם פרצוף כועס כל הזמן?  (ל”ת)

  חיים

 3. חבורת רוצחים, אילו היה להם את הנשק שיש לישראל כבר מזמן לא היתה המדינה קיימת  

  צבי

 4. סינוואר הוא הערבי הטיפוסי משלם רעה תחת טובה היה לו מלון בישראל שוחרר בעיסקת שליט וכיום הוא שולח טילים לישראל  

  ציון

 5. ראש שבכ פטפטן וקשקשן  

  ציפה

;