1. עמוד הבית
  2. רכב ותחבורה
  3. תחבורה

לאחר שהצליחו להקדים את העבודות: המחלף נפתח לתנועה

מחלף פולג נפתח לתנועה לאחר שחברת נתיבי איילון, השלימה את עבודות השיקום של גשר פולג | העבודות החיוניות החלו באוגוסט והואצו במטרה להבטיח את בטיחות משתמשי המחלף

קובי ברקתכ"ט תשרי תשפ"ג 24/10/2022 11:28

בשורה לנהגים מחלף פולג נפתח לתנועה מחלף פולג נפתח לתנועה צילום: לביא תצלומי אוויר - חברת נתיבי איילון

מחלף פולג נפתח לתנועה לאחר שחברת נתיבי איילון, השלימה את עבודות השיקום של גשר פולג.

העבודות החיוניות החלו באוגוסט והואצו במטרה להבטיח את בטיחות משתמשי המחלף.

המחלף נפתח לתנועה/צילום: לביא תצלומי אוויר - חברת נתיבי איילון 

במקביל, עיריית נתניה פנתה למשרד התחבורה ולחברת נתיבי איילון בבקשה לקצר את לוחות הזמנים בשל העומסים הכבדים שנוצרו במקום, ולקדם פתרונות אפקטיביים שיקלו על התנועה, ביניהם: פתיחת נתיב שלישי לפנייה שמאלה בגשר השלום, ניהול תנועת הרמזורים בסמוך לגשר ושליטה עליהם מרחוק באופן מתקדם וטכנולוגי, הוספת נתיב לתנועה בצומת טמפו בשד' גיבורי ישראל, הצבת פקחים בשעות העומס על הגשר וקידום שאטלים לעובדי אזור התעשייה במהלך העבודות.

בשל האצת העבודות על הגשר, שילוש המשמרות, ועבודה מסביב לשעון ביום ובלילה, עיריית נתניה, וחברת נתיבי איילון הצליחו לקצר את העבודות מ- 9 חודשי עבודה ל-3 חודשי עבודה בסך הכל ( מחודש אוגוסט ועד לחודש אוקטובר). בסופו של דבר הגשר שנפתח לתנועה הינו יציב ובטוח לכלל משתמשי הדרך הנוסעים בתוואי.

במסגרת הסיכום עם עיריית נתניה, תתבצע בדיקת היתכנות להרחבת גשר פולג, ויתוכנן גשר המיועד לרוכבים ולהולכי רגל מעל כביש 2 ברחוב הבונים. כמו כן, פתיחת המחלף בתצורה המלאה תאפשר הפעלה מורחבת של שירותי התחבורה הציבורית בנתניה, כחלק מרשת התחבורה הציבורית החדשה בעיר, שהושקה בחודש שעבר. הרשת כוללת תוספת קווי אוטובוס, חלקם חשמליים, בתדירות משופרת למוקדי עניין בעיר.

ראש העיר נתניה, מרים פיינברג-איכר בירכה על סיום העבודות לשיקום הגשר ועל פתיחתו מחדש לרווחת הנהגים. "לא ויתרתי על קיצור לוח הזמנים בכחצי שנה! כמו כן, הובטח לי שהגשר יורחב בנתיבים נוספים, כך שבהחלט מדובר בבשורה חשובה לתושבי העיר. מברוכ."

מנכ"לית נתיבי איילון, אורלי שטרן: "גאה באנשי המקצוע של החברה, שבזכות עבודתם לילות כימים הצלחנו להקדים את העבודות לשיקום ובטיחות גשר פולג מ- 9 חודשים ל-3 חודשים בלבד, תוך מתן פתרונות אפקטיביים שיקלו על משתמשי הדרך בזמן ביצוע העבודות."

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מחלף וינגייט  


;