1. עמוד הבית
  2. רכב ותחבורה
  3. תחבורה

העיר החרדית משנה את פניה: שבילי אופניים ומסלולי נת"צ יוקמו

במסגרת ההסכם שנחתם, יסללו ברחבי מודיעין עילית 11 שבילי אופניים והסדרי מיתון תנועה באורך כולל של 6 קילומטרים |במקביל, יסללו 8 נתיבי העדפה לתחבורה הציבורית באורך כולל של כ-15 קילומטרים | בנוסף יוצבו ברחבי העיר 10 סככות חדשות ומשודרגות ו-29 לוחות דיגיטליים (next bus) בתחנות האוטובוס

יוסי ריינרא' חשון תשפ"ג 26/10/2022 13:35

בשורה לתושבים בחורים רוכבים על אופניים. אלוסטרציה אילוסטרציה צילום: יעקב לדרמן, פלאש 90

בשורה לתושבי מודיעין עילית: חברת נתיבי ישראל, עיריית מודיעין עילית ומשרד התחבורה והבטיחות בדרכים חתמו על הסכם "רשויות השינוי", שיאפשר לשפר משמעותית את תשתיות התחבורה בעיר, תוך מתן עדיפות לתחבורה ציבורית ובת-קיימא.

במסגרת ההסכם, יסללו ברחבי העיר 11 שבילי אופניים והסדרי מיתון תנועה באורך כולל של 6 קילומטרים. השבילים יסללו ברחובות רמב"ם-בית שמאי, נתיבות המשפט, רש"י, חובת הלבבות, מסילת ישרים, משך חכמה, חפץ חיים, יהודה הנשיא ונתיבות שלום. 

במקביל, יסללו 8 נתיבי העדפה לתחבורה הציבורית באורך כולל של כ-15 קילומטרים, בעלות כוללת של 286 מיליון שקלים. הנת"צים יסללו ברחובות בית הלל, בית שמאי, שערי תשובה, הרב מפוניבז', מסילת ישרים, חפץ חיים, יחזקאל, ואבי ורבא. 

כמו כן, יבוצעו בעיר הסדרי מיתון תנועה במטרה לשפר את הבטיחות להולכי הרגל ויוצבו ברחבי העיר 10 סככות חדשות ומשודרגות ו-29 לוחות דיגיטליים (next bus) בתחנות האוטובוס. כמו כן, ישודרג שירות התחבורה הציבורית העירונית, בהתאם לתכניות, כבר בשנה הבאה (2023). 

בנוסף, יוטמעו פרויקטים טכנולוגיים בעלות כוללת של 1.6 מיליון שקלים לרשות, לעידוד הליכתיות, שימוש באופניים ובתחבורה הציבורית, בין היתר באמצעות פרקלט (פרקט במתחם ישיבה ופנאי ברחוב) והתקנת הצללה טבעית ומלאכותית. 

משרד התחבורה וחברות התשתית חתמו על הסכמי "רשות השינוי" גם עם נהריה, טירת הכרמל, קרית מוצקין, עפולה, אופקים ושפרעם ובשלב הבא יחתמו הסכמים גם עם אור עקיבא, אשקלון ובית שמש. עם הצלחת המיזם, משרד התחבורה ירחיב אותו לרשויות מקומיות נוספות. 

הסכמי "רשויות השינוי" כוללים פרויקטים תחבורתיים קצרי טווח, שיקדמו תחבורה ציבורית וחלופות לרכב הפרטי ויובילו לשינוי משמעותי במציאות התחבורתית בעיר. זאת, במטרה לצמצם את השימוש ברכב הפרטי, ולעודד את התושבים לעבור לתחבורה ציבורית, אופניים והליכתיות. 

מנכ"ל נתיבי ישראל, ניסים פרץ מסר בתגובה: ״122 פרויקטים על פני 400 ק"מ של שבילי אופניים כבר נמצאים בייזום, תכנון ואף ביצוע מול עשרות רשויות ומועצות מקומיות. אנחנו מברכים את עיריית מודיעין עילית על שיתוף הפעולה וגאים להוביל את התכנון והביצוע של שבילי אופניים, המסופים ושיפור התשתיות בעיר ובכך לאפשר לתושבים להפחית את הנסיעה ברכב הפרטי.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. תתגייסו לצבא ותעבדו יחלאות.המדינה לא תשרוד  

    רן

;