1. עמוד הבית
  2. עסקים ונדל"ן
  3. צרכנות

המועצה לצרכנות באזהרה חריגה: הפסיקו לקנות דרך האתר הזה

לקוחות שהזמינו דרך אתר 'מאסטר שופ' התלוננו על היעדר מענה, סירוב לבטל עסקאות ולהחזיר כספים הניגוד לחוק הגנת הצרכן | במועצה לצרכנות אומרים כי במרבית המקרים והם העבירו את הטיפול למשטרת ישראל

חזקי ניימןב' חשון תשפ"ג 27/10/2022 15:18

'חוסו על ממונכם' אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: unsplash

המועצה הישראלית לצרכנות מזהירה את ציבור הצרכנים מרכישה באתר "מאסטר שופ". במועצה הודיעו הבוקר (חמישי) התקבלו בתקופה קצרה תלונות רבות נגד חב' י. מאור פיננסים בע"מ המפעילה אתר סחר בשם "מאסטר שופ", בהן נטענות טענות דומות או זהות, המעלות חשש לכאורה להפרות של חוק הגנת הצרכן.

על פי הדיווח שהובא באתר 'דבר', במועצה לצרכנות התקבלו תלונות על מועד אספקת המוצרים. הצרכנים מלינים כי על אף התחייבות החברה לאספקת המוצרים עד 14 ימי עסקים, בפועל, זמן האספקה ארוך בהרבה, כאשר בחלק מהמקרים, המוצר כלל אינו מסופק לצרכן. צרכנים גם מתלוננים שלאחר רכישת מוצר ולאחר שהם יוזמים פנייה לחברה, כאשר המוצר לא הגיע, נמסר להם טלפונית שאין אותו כלל במלאי.

תלונות על סירוב לבטל עסקאות. מתלונות הצרכנים עולה כי כאשר הם מבקשים לבטל את העסקה (למשל לאחר שהמוצר שהזמינו לא סופק במועד או לא סופק כלל), הם לא מקבלים את כספם בחזרה, למרות חובת החברה להשיב לצרכנים במסגרת החוק, ולמרות הבטחת החברה. בחלק מהמקרים צרכנים לא מקבלים כל מענה מהחברה.

מתלונות רבות עולה גם קושי ליצור קשר עם החברה בכל האמצעים, דיגיטליים ואחרים (מיילים/ הודעות בפייסבוק, וואטסאפ). לעיתים מציינים צרכנים כי הם נאלצים להמתין זמן לא סביר למענה אנושי, או שלא מקבלים מענה כלל.

במועצה מוסיפים שפניותיהם לחברה ולבעליה הרשומים לא נענות במרבית המקרים. ובמקרים בהן הפניות נענות, ניתנות הבטחות שווא להסדיר את העניין מול הצרכן, בעוד הצרכנים מדווחים כי כספם לא מוחזר כמובטח וכמתחייב מהחוק. גם צרכנים שפונים לבית המשפט לתביעות קטנות וזוכים בתביעה אל מול החברה – מספרים כי החברה מתעלמת מפסיקת בית המשפט. המועצה לצרכנות העבירה את המידע שברשותה למשטרת ישראל.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;