1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

ההשוואה המטורפת של חבר הכנסת מ'יש עתיד'

חבר הכנסת רם בן ברק, יו"ר ועדת חוץ וביטחון, הזהיר מפני ניצחון גוש הימין כשהזכיר כשגם מנהיג המפלגה הנאצית, שאחראי לרצח שישה מיליון יהודים, עלה בצורה דמוקרטית לשלטון: "הדבר הראשון שעשה היה לבטל את ביהמ"ש העליון"

מאיר שלםד' חשון תשפ"ג 29/10/2022 19:09

"גם היטלר" רם בן ברק/בנימין נתניהו רם בן ברק/בנימין נתניהו צילום: יונתן זינדל/מיכאל גלעדי, פלאש 90

חבר הכנסת רם בן ברק 'יש עתיד', יו"ר ועדת החוץ והביטחון, התייחס היום (שבת) בהתבטאות חריפה לאפשרות שתוקם ממשלת ימין, כשהזכיר את היטלר.

בכנס בחירות שהתקיים בשבת בבאר שבע אמר בן ברק, "להבדיל אלף הבדלות, אני לא משווה את זה לשום דבר, שלא יצטטו אותי, היטלר עלה לשלטון בצרוה דמוקרטית. הדבר הראשון שעשה היה לבטל את ביהמ"ש העליון. אחר-כך הוא חוקק את כל החוקים שלו".

נתניהו השבוע בכנס בחירות | צילום: מיכאל גלעדי, פלאש 90.

"אנחנו צריכים לשמור על הדמוקרטיה. חיבור של מפלגה אנטי דמוקרטית של סמוטריץ' ובן גביר ואדם שיהיה מוכן לעשות הכול כדי להישאר בשלטון הוא מסוכן. צריך למנוע אותו".

כמה שעות לאחר הפרסום שעורר סערה, הגיב בן ברק בחשבון הטוויטר שלו וניסה למזער את הנזק: "שיהיה ברור - אני לא משווה ולעולם לא אשווה אף אחד במדינת ישראל ובעולם להיטלר. הניסיון להציג זאת כהשוואה הוא לא נכון וצר לי אם מישהו מנסה להציג זאת כך".

נתניהו הגיב לדבריו של בן ברק בסרטון שמופץ בשעה האחרונה ברשתות החברתיות בו הוא אומר: "חבר הכנסת מעשירייה הפותחת של יאיר לפיד משווה אותי להיטלר ואת תומכי הליכוד לתומכי המפלגה הנאצית. איזו בושה איזו הסתה - התשובה שלנו תהיה בקלפי".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אכן. דמוקרטיה. דבר ראשון - נוציא את השמאל מחוץ לחוק.  (ל”ת)


 2. יאיר לפיד הוא דיקטטור במפלגה שלו  

  שירה

  • דיקטטור 


 3. הסתה ממבט אחר  

  שמעון

 4. אנו נמצאים היום בארץ במלחמת עולם שילשית בין היהדות( יהודים) לבין מערכות המדינה המייצגות את השמאל העולמי האנטישמי.. מערכות אלו כוללות את כול מערכת הביטחון על גווניה כולל כולם שרם בין ברק הוא אחד מגידוליה המסוכנים... וכן משטרה, חינוך בתי משפט ועוד ועוד  (ל”ת)


 5. כולנו לצאת להצביע לימין ולהציל את המדינה ואת היהדות  (ל”ת)

  ציון

;