1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. בחצרות חסידים

הרבי מסאטמר: "חסידים רבים נמכרו לטראמפיזם"

ויהי אחרי בחירות האמצע בארה"ב: האדמו"ר מהר"א מסאטמר שניצח לאחר שתמך בדמוקטרים תקף הבוקר את תופעת "הטראמפיזם" ואמר: "הרבה יהודים נמכרו לטראמפיזם והצליחו להכניס את הטראמפיזם כאידיאל" | הנאום המלא להאזנה

משה ויסברגט"ו חשון תשפ"ג 09/11/2022 23:36

לא ניצחתי ולא יצאתי בקמפיין הרבי מסאטמר הרבי מסאטמר צילום: באדיבות המצלם

לאחר ניצחון הדמוקרטים בבחירות האמצע בארה"ב ובחירתה של מושלת מדינת ניו יורק לקדנציה נוספת בתמיכת הרבי מהר"א מסאטמר, נשא הבוקר (רביעי) האדמו"ר דברים אחרי התפילה בהיכל הישיבה גדולה בקרית יואל.

האדמו"ר מסאטמר מסר כמידי יום ביומו שיעור בספר תהלים, כשהבוקר הסביר את הפסוק (תהלים י"ד) "השם משמים השקיף על בני אדם לראות היש משכיל דורש את אלוקים", הרבי אמר שיש הרבה אנשים שצועקים שהם דורשים את האלוקים ומתכוונים לכבודו אבל השי"ת משכיל ורואה מה יש בלבם.

"כאוב לי מאוד ואני רוצה לדבר על מה שעבר עלינו בימים האחרונים, כולם יודעים שהיו בחירות, וברחוב החרדי היה קמפיין ממומן מלא בהפחדות שחייבים לצאת להצביע כדי להציל את החינוך החרדי במדינה, אפילו אני לא היה לי עם מי לדבר והחלטתי בבחינת והמשכיל בעת ההיא ידום ולא דיברתי, אבל עכשיו לאחר מעשה אפשר להסתכל קצת אחרי שנגמרו הקמפיינים".

"מישהו אמר לי היום שאני ניצחתי" סיפר הרבי בגילוי לב, "מורי ורבותי אני לא ניצחתי, אני לא רצתי לשום תפקיד, ולא יצאתי בקמפיין, לא ניצחתי כלוםץ אני רק חשבתי שאני עושה את מה שאני עושה לטובת כולם להציל את החינוך החרדי מהגזירה הנוראה".

"אבל מה שכואב לי מאוד זה הטראמפיזם שניצחו", חזר הרבי על דבריו כמה וכמה פעמים, "הטראמפיזם שהרבה יהודים נמכרו לטראמפיזם והצליחו להכניס את הטראמפיזם כאידיאל, כל הקמפיין וכל הקמפיינרים היו רק בגלל הטראמפיזם והם הצליחו לשטוף את המח למען הטראמפיזם, וזה מאוד כואב לי. מתחילים לחשוב שהטרמפיזם והגויאישקייט נכנס למח ישראל רק ע"י אנשים השייכים "למחנה המגושמים" (כינוי בו מכנים חרדים שמקושרים לכלים אסורים, ולקבוצות, כאשר יש הפרדה נראית לעין בין מחנה האלוקים לבין מחנה המגושמים, כמו ההפרדה שהייתה בין האורתודוקסים לרפורמים), אנשי מחנה מגושמים הרימו ראש והם ניהלו את הקמפיין ומשם זה חילחל ע"י אלו שאדוקים ומקושרים לוואטסאפ והם ישטפו את המוחות של כלל ישראל, ומי שחשב אחרת מהם התוצאות היו כאובות".

"לכן אני אומר, לא ניצחתי, אני לא יכול לישון ואני כאוב, שתקתי כל הזמן בבחינת והמשכיל בעת ההיא ידום, לא היה לי עם מי לדבר. נחשוב טוב טוב על הטראמפיזם שנכנס למחנה ישראל שאנחנו נראה לדמוקרטים, אנחנו בגלות באמריקה וחייבים להיזהר מאוד, אין בכוחנו לשנות את אמריקה, אין בכוחנו ואין זה תפקידנו לשנות את אמריקה אנחנו מתי מעט התפקיד שלנו הוא רק לשמור על עצמינו".

את דבריו סיים הרבי מסאטמר ואמר: "בקמפיין הם צעקו שאנחנו נעביר מסר לדמוקרטים שאנחנו נגדם, תזכרו שגם הם יכולים להחזיר לנו מסרים ואז זה יהיה מסר כואב מאוד ועל זה דווה לבי על כלל ישראל שנחטף בטראמפיזם קודם הציבור המודרני ועכשיו גם בציבור החסידי, כואב לי מאוד על זה".

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. שיעשה חשבון  

  מיקי נוכעם

 2. כמה גדולים דברי חכמים  

  איש יהודי

 3. אבל אסור להשתתף בבחירות  


 4. יש שוטה דורש את הכסף על זה אין לך פירוש היית מהיחידים מהציבור החרדי שכרעת לבעל בשביל הכסף ואל תבלבל ת'מוח שנתפסנו לטראמפיזם לא כואב ולא נעליים תתבייש לך  (ל”ת)


 5. דרשת אדמו״ר מהר״א מסאטמאר  


 6. הוא יודע מה הוא מדבר...  

  רם

 7. רבי המנוולים הבטיחו לך מאה מליון דולר ולכן הלכת עמם עד הסוף ועבדתם קשה מאד להוציא הכי הרבה קולות להראות הכח שלכם ואחרי שנגמר אתה עוד מתקיף את מי שכאב שיש אנשים שמסוגלים ללכת עם המנוולים והם הלכו לבחור סתם בלי לקבל פרוטה לא מטראמפ ולא מאף אחד, אמרת המשכיל בעת ההוא ידום אז אולי תלמוד כבר לדום, האם כל פעם שיש לך לדבר נגד משהוא צריך לדבר ואם כאב לך כ"כ אז מדוע לא דיברת קודם הבחירות להקהילה שלך שגם להנציג שלך אין חיוב ללכת, מדוע חכית עד שהבאת את כל הכח שלך בכדי לקבל את כל ההטבות שהבטיחו לך  (ל”ת)


 8. ערב רב בלבוש חרדי בשרות  

  יהודי

 9. טוב טראמפיזם מסאטמאריזם.  (ל”ת)

  עזרא

  • תהיה כפרה על הסאטמרים (ל”ת)

   ישראל

 10. ומה עם החרדים בארץ ישראל שנתפסו לביביזם? רחמנא ליצלן.  (ל”ת)

  חיים

 11. קדוש יאמר לו מלכות סאטמר בתפארתה  (ל”ת)

  ישראל

 12. אתה צודק הקב"ה יודע הכל מה בפנים ומה כוונת האדם וגם מדוע בחרת למנוולים מחוקקים חוקי תועבה, ומה אתה תקבל על זה, וגם מדוע אתה ועוד קהילה שקיבלה הבטחה יצאה מכל כלל ישראל ועוד משמיץ כולם כיון שלא עשו כמותו, אם היית נותן לי אחוז מאה מאחוז ממה שתקבל גם אני הייתי בוחר כמוך, הכסף יענה את הכל גם לבחור למנוולים וגם להתגרות באומות ובנציגים שעזרו לך כ"כ  (ל”ת)


;