1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

לפיד תקף את ההסכם: "התערבות פוליטית מסוכנת"

מפלגת הציונות הדתית קיבלה בהסכם עם הליכוד את האחריות למינוי מתאם פעולות הממשלה בשטחים ואת ראש המנהל האזרחי, במקום שר הביטחון. ראש הממשלה היוצא תקף: "החלטה כזו תהפוך את יואב גלנט לשר הבטחון החלש ביותר"

מאיר שלםי' כסלו תשפ"ג 04/12/2022 23:30

הפרטים נחשפים סמוטריץ ולפיד בכנסת סמוטריץ ולפיד בכנסת צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרטי ההסכם בין הליכוד למפלגת הציונות הדתית ממשיכים להיחשף. ראש הממשלה היוצא, יאיר לפיד, תקף את הסעיפים שמקנים למפלגה אחריות על המינויים הקריטיים ביהודה ושומרון.

לפי הדיווח ב'ישראל היום', מפלגת הציונות הדתית תמנה את מתאם פעולות הממשלה בשטחים ואת ראש המנהל האזרחי, במקום שר הביטחון. זאת לצד השליטה על המנהל ועל דרך פעולתו, ועל מת"ע (מועצת התכנון העליונה). 

במפלגה דורשים לבצע חקיקת בזק עוד טרם הקמת הממשלה על מנת לעגן את תפקיד השר במשרד הביטחון שיהיה אמון על כל נושא ההתיישבות.

יאיר לפיד הגיב לדיווח וכץב: "אם יפקיעו משר הבטחון את בחירת מתאם הפעולות בשטחים וראש המנהל האזרחי זו התערבות פוליטית מסוכנת בבטחון ישראל וביכולת הפעולה של צה"ל. החלטה כזו תהפוך את יואב גלנט לשר הבטחון המסורס והחלש ביותר בתולדות המדינה עוד לפני שנכנס לתפקידו".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. שיגעון גדלות של לפיד העבירו על דעתו עוד לפני כהונת ו.. אולאי פייזר תעשה חיסון לשגעון הזה לשם שינוי ... ולביבי ולפיד לתת מנה כפולה אפילו משולשת שיספיק לפחות עד בית אבות  (ל”ת)


 2. כל הכבוד לו איך שהוא דואג ליואב גלנט...  (ל”ת)


 3. שיתקוף מה הלחץ, שיצאו מיליארדים לרחוב את מי זה מפחיד? הרי השמאל העשיר יסבול, הבורסות יצנחו פלאים, אם תהיה אנרכיה, ומדינה משותקת  (ל”ת)


 4. מר לפיד אנחנו לא מקבלים הוראות ממך  (ל”ת)

  יואל

 5. סתום את הג'ורה  

  ארי

 6. מה אתה בכלל מבין במשהו???? תסתום יותר טוב!  (ל”ת)


 7. רוב העם ימין וזה כולל בתוכן אנשי אכיפת חוק פיזיים, לא תהיה טכנית מרי אזרחי, כי מרי חייב להגיע מהעם, לא מאליטה שולטת של כמה עשרות אלפי איש בודדים...  (ל”ת)


 8. רוב העם ימין וזה כולל בתוכן אנשי אכיפת חוק פיזיים, לא תהיה טכנית מרי אזרחי, כי מרי חייב להגיע מהעם, לא מאליטה שולטת של כמה עשרות אלפי איש בודדים...  (ל”ת)


 9. רוב העם ימין וזה כולל בתוכן אנשי אכיפת חוק פיזיים, לא תהיה טכנית מרי אזרחי, כי מרי חייב להגיע מהעם, לא מאליטה שולטת של כמה עשרות אלפי איש בודדים...  (ל”ת)


;