1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

הח"כ המאוכזב מהליכוד נגד החרדים: "יגרום סבל למאות אלפים"

דנון שלא מונה לתפקיד שר הגיב לדרישת גולדקנופף לעצור את עבודות הרכבת בשבת: "אני מצפה מהשותפות שלנו לעבוד יחד איתנו כדי למצוא פתרונות. אסור לנו לפגוע באזרחי ישראל" | בעקבות ביקורת על דבריו, הגיב ח"כ דנון: "מכבד את אחינו החרדים, שותפינו לקואליציה ולממשלה"

אביחי חברט"ו טבת תשפ"ג 08/01/2023 15:05

מערער את הקואליציה דני דנון דני דנון צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

ח"כ דני דנון מהליכוד הגיב היום (ראשון) לדרישת שר השיכון לעצור את עבודות הרכבת בשבת וכתב: "אני מאוד מכבד את אחינו החרדים, השותפים שלנו לקואליציה ולממשלה. על כולנו מוטלת האחריות לעבוד יחד בשיתוף פעולה למען כל אזרחי ישראל".

הח"כ שנחשב למאוכזב לאחר שלא מונה לשר, הוסיף: "שיתוק הרכבת בימי עבודה יגרום סבל רב למאות אלפי אנשים ויעלה למשק מיליארדים בתקופה של מיתון. אני מצפה מהשותפות שלנו לעבוד יחד איתנו כדי למצוא את הפתרונות המתאימים. אסור לנו לפגוע באזרחי ישראל".

כזכור, יו"ר יהדות התורה והשבת ח"כ יצחק גולדקנופף שיגר אמש (מוצ"ש) מכתב דחוף לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשרת התחבורה מירי רגב שבו דרש לעצור את העבודות בשבת לאלתר. המכתב נשלח גם לשר האוצר בצלאל סמוטריץ', לשר הכלכלה ניר ברקת ולשרים נוספים.

במכתבו כותב גולדקנופף: "הובא לידיעתי כי מתקיימות עבודות בשבת על ידי רכבת ישראל, במסילות ת"א בין מחלף רוקח למחלף ההלכה, שאינן עונות להגדרה של פיקוח נפש".

גולדקנופף הוסיף במכתבו: "למיטב הבנתי, עבודות אלו הינם כתוצאה מההסכמים שנחתמו על ידי ממשלות קודמות. בהסכמים הקואליציוניים שנחתמו בין מפלגות הליכוד ויהדות התורה סוכם כי עבודות אלו יופסקו".

יו"ר יהדות התורה הבהיר: "לא נוכל להשלים עם המשך מצב זה, ואני מבקש את התערבותך הדחופה בנידון לצורך ביטול ההסכמים הנ"ל".

ח"כ דני דנון הגיב: "אני מאוד מכבד את אחינו החרדים, השותפים שלנו לקואליציה ולממשלה. על כולנו מוטלת האחריות לעבוד יחד בשיתוף פעולה למען כל אזרחי ישראל. שיתוק הרכבת בימי עבודה יגרום סבל רב למאות אלפי אנשים ויעלה למשק מיליארדים בתקופה של מיתון. אני מצפה מהשותפות שלנו לעבוד יחד איתנו כדי למצוא את הפתרונות המתאימים. אסור לנו לפגוע באזרחי ישראל".

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. זה לא נגד החרדים.. זה המציאו. אנחנו במדינה  (ל”ת)


 2. הבן אדם מפטפט ללא הרף בכל הערוצים ומרוב פטפוטים יוצא לו כ"כ הרבה שטויות, ולא לחינם נתניהו לא מינה אותו לתפקיד.  (ל”ת)

  6

 3. תזכורת  

  ראובן

 4. יש פתרון ולא רק אחד כמו למשל להעסיק בעבודות בשבת גויים  (ל”ת)


  • מי זה הרב הזה שפוסק בהינף יד פתרונות (ל”ת)


 5. דנונה  

  יוסי

 6. דנון  


;