1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

בנק ההשקעות ג'יי פי מורגן מתריע: הסיכון להשקעות בישראל עולה

בדו"ח שפרסם בנק ההשקעות ג׳יי פי מורגן נקבע כי הסיכון להשקעות בישראל עולה על רקע הרפורמה במערכת המשפט. בין היתר חוששים בבנק מחוסר ודאות מוגברת בישראל לצד פרמיית סיכון גבוהה

אביחי חברי"ב שבט תשפ"ג 03/02/2023 11:24

בעקבות הרפורמה המשפטית אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: unsplash

בנק ההשקעות ג׳יי פי מורגן קובע היום (שישי) בדו"ח שפרסם כי באופן רשמי הסיכון להשקעות בישראל עולה על רקע הרפורמה במערכת המשפט. כך דווח ב'חדשות 12'. אחד ההיבטים המרכזיים שיש לקחת בחשבון לפי מחלקת המחקר של הבנק הוא פוטנציאל לתקופה ממושכת של חוסר ודאות מוגברת בישראל לצד פרמיית סיכון גבוהה.

עוד צוין בדו"ח כי לאחרונה גדלה במיוחד התנודתיות של הנכסים בישראל, בעקבות חידוש המתחים הגיאופוליטיים וכן גם החששות מהרפורמה המשפטית. המסמך שפרסם בנק ההשקעות משווה בין מצבה של ישראל למצב בפולין והתראה על חשש מפגיעה בדירוג האשראי. הלילה נשלח הדו"ח למשקיעים ולקוחות ברחבי העולם עם הבהרה כי זו העמדה הרשמית של הבנק.

לצד האזהרה מבהירים בג'יי פי מורגן כי, יש לקחת בעירבון מוגבל את השפעות ההתלקחות גיאו-פוליטית בישראל. הם מסבירים בנוסף כי האזהרה פורסמה עקב השינוי בכמות האזהרות והסיכונים שדווחו. בעקבות ההשלכות האפשריות של הרפורמה המשפטית על ההשקעה והצמיחה בישראל, בימים אלה עורכים בבנק השוואה מול מערכת המשפט של פולין ובודקים את התנודות שחלו בכלכלתה מאז שנת 2015. 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;