1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

מינויי נשים: היועמ"שית נזפה במליכאלי - נציגו התחייב למכסות

במהלך הדיונים על מינוי ראשי מועצות, היועמ"שית של המשרד לשירותי דת מתחה ביקורת על השר מטעם ש"ס - וטענה שהוא לא ממנה נשים באופן ייצוגי, כפי שמחייבות תקנות כהנא • בתגובה, מנכ"ל משרדו התחייב למכסות: "תהיה קביעה של יעד" | כל הפרטים בפרסום ראשון

ארי קלמן, יאיר כלפהי"ב שבט תשפ"ג 03/02/2023 13:04

תקנות כהנא נאכפות השר מיכאל מלכיאלי השר מיכאל מלכיאלי צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרסום ראשון: השר לשירותי דת מיכאל מלכיאלי מתכוון למנות נשים כממונות כראשי מועצות דתיות על פי מכסות, זאת לאחר נזיפה שקיבל בנושא מהיועצת המשפטית של משרדו.

במהלך אחד מהדיונים על ממונים במועצות הדתיות בשבוע שעבר, העירה היועצת המשפטית של המשרד לשירותי דת עו"ד גלית קליין על כך שעד כה במינוייו של השר מלכיאלי אין ייצוג הולם לנשים - כפי שמחייבות תקנות השר לשעבר מתן כהנא.

"התקנות מחייבות את היום את השר הממנה לתת ייצוג הולם לנשים. אולם, כאשר השר לא נותן ייצוג הולם לנשים אנו מבקשים נימוק לכך", אמרה היועמ"שית. היא הודיעה כי "המינויים שנערכו ע"י השר כהנא אינם נספרים באחוז הייצוג ההולם של השר מלכיאלי".

ח"כ מתן כהנא. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90.

היועצת, לפי הפרוטוקול מאותו דיון, סיפרה שבלשכת השר השיבו לה בתגובה לפנייתה כי הלשכה "עדיין לומדת את התקנות החדשות", ושהשר "מנסה לאתר נשים כך שהם יתנו לכך את הדעת במינויים הבאים".

מנכ"ל המשרד יהודה אבידן, שמונה לאחרונה על ידי מליכאלי, לא הסתפק בתגובה מהלשכה - והודיע כי בשם השר כי הוא מתכוון לקיים את התקנות ולמנות גם נשים במועצות הדתיות. "בכוונתו לדאוג שבאופן כללי הייצוג ההולם לנשים יישמר".

"תהיה התחייבות למינוי נשים באופן שישמור על הייצוג ההולם, תוך קביעה של יעד מסויים כפי שיקבע עם היועמ"שית, ואנו נעמוד ביעד הזה", הודיע המנכ"ל, תוך שהוא מאשר שהמינויים של השר הקודם כהנא לא יכללו ביעדים.

אבידן לצד השר מלכיאלי | צילום: בועז אופנהיים, לע"מ.

"אין צורך להתייחס לשאלת הייצוג ההולם בכל מינוי ומינוי, שעה שבכוונתו לעמוד ביעדים בכלל המכסה", הוסיף. לאור דבריו, היועמ"שית אישרה את המינויים של הממונים במועצות הדתיות - בתקווה שתראה את יישום היעדים והמכסות לנשים, כפי שנציגו של השר מליכאלי הודיע.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מדוע לא מבטלים את תקנות כהנא שותף השמאל ועבאס  (ל”ת)

  שלמה

  • למה שיבטלו חוקים שמשווים את ישראל לשאר העולם. אנחנו לא חיים במדינות ערביות דיקטטוריות ושמרניות (ל”ת)

   תל אביבית

 2. מה יש להתחייב? מתן כהנא המציא תקנות, תבטלו  (ל”ת)


 3. היועמשית של משרד הדתיות נבחרה בקומבינה עי כהנא  

  מירי

 4. נשים זה מה שמטריד את היועמשי"ת?  

  מנהל וגבאי בית כנסת

 5. חצופים, נשים צריכות להיות במטבח!  


 6. כל הכבוד!!  


  • כל הכבוד 


 7. יועמ''שית חצופה. צריכה להתאים עצמה לתקנות הממשלה הנוכחית  


 8. תקנות כהנא חלפו מן העולם יחד עם הממשלה הקודמת  

  האמת

 9. מי הם בכלל הכלבים השמאלנים שונאי הדת האלו שיכריחו אותנו לשמוע להם השלב הבא שלהם יהיה לכפות שיהיה רבנית ראשית לא לספור אותם!!!  (ל”ת)

  דוד

 10. תראו את הפרצוף של כהנא  


;