1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

"פוטין שקרן": שר החוץ האוקראיני מבטל את דברי בנט

שר החוץ של אוקראינה דמיטרו קולבה הגיב לדברים של נפתלי בנט לפיהם נשיא רוסיה פוטין הבטיח לו שלא יחסל את זלנסקי: "בכל פעם שפוטין הבטיח לא לעשות משהו, זה היה בדיוק חלק מהתוכנית שלו"

שלו שינברגי"ד שבט תשפ"ג 05/02/2023 15:43

"שלא יעבדו עליכם" נפתלי בנט//ולדימיר פוטין נפתלי בנט//ולדימיר פוטין צילום: פלאש90

אתמול (מוצאי שבת) פרסם ראש הממשלה לשעבר נפתלי בנט ריאיון ראשון שלו מאז עזב את לשכת ראש הממשלה לפני חצי שנה בדיוק, בו חשף פרטים מעניינים במיוחד על התיווך שסיפק לאוקראינה ורוסיה במלחמתן אחת בשנייה. בין היתר סיפר בנט כי במהלך התיווך שלו בין אוקראינה לרוסיה הבטיח לו פוטין כי לא יחסל את זלנסקי.

לדברי שר החוץ של אוקראינה דמיטרו קולבה: "בעבר, פוטין הבטיח לא לכבוש את קרים, לא להפר את הסכמי מינסק, לא לפלוש לאוקראינה, ובכל זאת הוא עשה את כל הדברים האלה. שלא יעבדו עליכם: הוא שקרן מומחה. בכל פעם שהוא הבטיח לא לעשות משהו, זה היה בדיוק חלק מהתוכנית שלו".

כפי שדיווחנו, בריאיון לאיש התקשורת חנוך דאום התייחס בנט לתיווך שלו בין רוסיה לאוקראינה, בראשיתה של הפלישה: "בפגישה פוטין נתן לי שני ויתורים גדולים. הוא ויתר על פירוז אוקראינה, וירד מדה-נאציפיקציה. כלומר, מלחסל את זלנסקי. זה הדבר הכי יקר, זה חיי מנהיג. ידעתי שזלנסקי תחת איום בבונקר, ושלא ידעו את מקומו. באיזשהו שלב, אמרתי לפוטין – 'שמע, מה עם הסיפור הזה? אתה מתכוון להרוג?' והוא אמר 'אני לא אהרוג את זלנסקי'. אמרתי לו 'אני צריך להבין שאתה נותן לי מילה שאתה לא הורג את זלנסקי' והוא ענה לי 'אני לא הורג את זלנסקי'".

עוד המשיך בנט לספר כי לאחר שהסתיימה הפגישה, עוד בנסיעה מהקרמלין לשדה התעופה הרוסי, הוא התקשר לזלנסקי ואמר לו שפוטין לא מתכוון להרוג אותו. "הוא שאל אותי: 'אתה בטוח?' עניתי לו '100 אחוז, הוא לא הורג אותך'". שעתיים לאחר מכן, זלנסקי עלה למשרדו וצילם סרטון בו הוא אמר: "אני לא מפחד", אמר ראש הממשלה לשעבר בנט.

 עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אבל פחות מבנט  (ל”ת)

  שלמה

 2. האוקראינים המושחתים מדברים  (ל”ת)

  חח

 3. מי מאמין לפוטין חוץ מבנט הפתי?!  

  זוכמיר

 4. זה לא פוטין השקרו...  (ל”ת)


 5. זה לא פוטין השקרו...  (ל”ת)


 6. רץ לספר לחברה- חשיפת השיחה עם פוטין וזלנסקי היא הפרת אמון לא יזמינו אותו יותר!!!  

  איש אמון

 7. חחחחח איזה פתטי בנט.... כאילו בגלל הבטחה של פוטין לבנט (המנהיג הדגול) זלנסקי נרגע שלא יחסלו אותו. אוי ואבוי למנהיג פתי שכזה  (ל”ת)


 8. כאשר שקרן פוגש שקרן  


 9. סומך על פוטין יותר מאשר על הנוכל  (ל”ת)

  חנן

 10. שקרן  


 11. בנט המדינאי הדגול  

  יוסי

;