1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. מדיני

ביקור סמוטריץ' בארה"ב: מוחרם ותחת ביקורת

ברקע הביקורת נגדו, שר האוצר פתח את ביקורו בארצות הברית אך הוא לא הצליח לקבוע שם כמעט שום פגישה. במקביל, מאות יהודים אמריקאיים מתכוונים למחות נגדו בזמן נאומו

מאיר שלםי"ט אדר תשפ"ג 12/03/2023 22:04

הפגנות מחוץ לנאומו בצלאל סמוטריץ' בצלאל סמוטריץ' צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' החל היום (ראשון) את ביקורו בארצות הברית, כשברקע הוא תחת ביקורת חריפה מצד ממשל ביידן ומצד ישראלים מקומיים. 

לפי הדיווח ב'כאן חדשות', סמוטריץ' לא הצליח לקבוע שם כמעט שום פגישה, ולמעשה סדר היום שלו דליל מאוד. בשעות הערב הוא צפוי לנאום בכנס הבונדס, שלשמו הגיעה, אך מעבר לכך אין לו לו"ז פגישות.

שר האוצר הודיע מראש שהוא לא מעוניין להיפגש עם נציגי ממשל ביידן, אבל האחרונים הלכו צעד נוסף - והחליטו שלא לשלוח נציג מטעמם לכנס הבונדס, שיתרחש כאמור הערב, רק בשל השתתפותו של סמוטריץ'. מחוץ לכנס מתכננים יהודים אמריקאיים להפגין נגדו בזמן שינאם.

סמוטריץ' אומנם כן רצה להיפגש עם קרן המטבע העולמית וארגון לשכות המסחר, אלא שהם דחו את בקשתו. גם הארגונים היהודים הגדולים מתרחקים משר האוצר הישראלי, כולל השדולה איפא"ק. הוא ייפגש רק עם שני ארגונים יהודים. 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. פה גדול!!!  

  אלדין

 2. ככה מנפים מי הם הערב רב  (ל”ת)


 3. אז הרפורמים לא יפגשו אותו ביג דיל  

  יהודי

 4. מי שלא רצה לפגוש את השר סמוטריץ׳ - ההפסד כולו שלהם ואולי צריך לפנות לסין...  (ל”ת)


 5. הם עובדים בשיטה של השמאל ולא קולטים שעם סמטוריץ צריך לדבר בשפה ימנית.כן הדברים האלו לא מאיימים עליו ונפגש בסוף מי ירדוף אחרי מי.  (ל”ת)


 6. המדושנים היהודים באמריקה מטיפים ליהודי א״י המדוכאים והנרדפים איך להתנהג!! שיבואו לאושוויץ הזה שנקרא מדינת ישראל בלי ההון שלהם וינסו לשרוד פה שבועיים!!  (ל”ת)


 7. נציגות פרימישלאן בניו יורק יפגשו איתו הרבי רקד איתו בפורים עם שטריימל ענק  (ל”ת)


 8. ממשלת חורבן לתפארת, הראשונים שיפגעו ממשבר כללכלי זה הציבור המוחלש החרדי  


;