1. עמוד הבית
  2. מחשבים ואינטרנט
  3. מובייל ואפליקציות

הפיצ'ר החדש של Waze משגע את המדינה: כך תפעילו אותו

אפליקציית Waze מוסיפה למערך המפות עמדות טעינה לרכב חשמלי לאיתור קל ופשוט של כל סוגי עמדות הטעינה כחלק מתכנון מסלול הנסיעה | כך תפעילו את הפיצ'ר החדש שהושק היום

יוסי ריינרכ"א אדר תשפ"ג 14/03/2023 17:02

הושק היום הפיצ'ר החדש של Waze הפיצ'ר החדש של Waze צילום: מתוך האפליקציה

אפליקציית הניווט Waze, משיקה היום (שלישי) את פיצ'ר ה-EV (Electric Vehicle) החדש שיסייע לנהגים בעלי רכב חשמלי לאתר עמדות טעינה נגישות במסלול נסיעתם ליעד המבוקש ולתכנן מסלול נסיעה בצורה הטובה ביותר.

נתח השוק של הרכבים החשמליים בעולם ובישראל נמצא בעלייה מתמדת, כאשר בשנת 2022 נתח השוק של רכבים בעלי מערכת הנעה חשמלית הגיע לכ-10% מכלל מכירות הרכב החדש בישראל, ושנת 2023 נפתחה עם מסירות של אלפי רכבים חשמליים חדשים. 

עמדות הטעינה מופו לפי מגוון סוגי עמדות הפרוסות בישראל, כולל עמדות של חברת טסלה. בין העמדות שמופו ניתן למצוא את החיבורים הבאים: J1772, Type 2-Mennekes, ChAdeMo CCS1, CCS2, Tesla, GB/1. מבחר זה יאפשר לנהגים לאתר את עמדת הטעינה המתאימה להם ביותר לפי סוג הרכב ולאורך מסלול הנסיעה המבוקש. 

מאות עמדות טעינה ברחבי הארץ מופו על ידי קהילת Waze וקהילת עורכי המפות המקומית בזמן שהמשתמשים בודקים ומעדכנים את האפליקציה באופן רציף עם נתונים רלוונטיים ועדכניים. 

בכדי להפעיל את הפיצ'ר יש להיכנס למסך ההגדרות -> פרטי הרכב -> העדפות רכב חשמלי -> ואז ניתן לבחור את סוג עמדת הטעינה. לאחר הגדרת הרכב יופיע אייקון תחנת הטעינה לפני כל תכנון מסלול. 

גיא ברקוביץ' מנכ"ל Waze ישראל הגיב: "הפופולריות של רכבים חשמליים בישראל ובעולם גדלה במהירות ומגמה זו צפויה להמשיך. השירות החדש של מיפוי וניווט אל עמדות הטעינה בתכנון מסלול הנסיעה יסייע רבות למשתמשים, בישראל ובעולם. מיפוי מאות עמדות הטעינה בישראל מתאפשר בזכות התרומה הגדולה של קהילת Waze ועורכי המפות שלנו".

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;