תל אביב 27° באר שבע 28° חיפה 28° ירושלים 27°
י' אדר א' התשפ"ד
19.02.2024
זיכוי מהדהד

שומרים חנייה אפילו לזמן קצר? תתכוננו לכתב אישום

בית משפט השלום בתל אביב זיכה לאחרונה אב שהועמד לדין לאחר שיצא לכוון את הבן שלו, ושמר לזמן קצר את מקום החניה. התביעה המשטרתית טענה בכתב האישום שהוא הפריע לתנועה | משטרת ישראל: "כתב האישום הוגש בהתאם לתשתית הראייתית בתיק ולאחר בחינת מכלול השיקולים"

שומרים חנייה אפילו לזמן קצר? תתכוננו לכתב אישום
דו"ח חנייה צילום: פלאש 90

זמן קצר של שמירת חניה בתל אביב הוביל לכתב אישום ולהליך מלא בבית המשפט.

למעשה מדובר בסיטואציות שקורות מדי יום, ע"פ הפרסום בn12, המעשה החל כאשר האב יצא לכוון את בנו שביקש לחנות בכיכר המדינה. הבן לא רצה לעכב את הנהגים שעמדו מאחוריו, ולכן סובב את הרכב וחזר למקום. בזמן הקצר הזה אביו שמר על מקום החניה. נהג אחר כעס על כך והתלונן.

התביעה המשטרתית טענה בכתב האישום שהוא הפריע לתנועה אך בית משפט השלום בתל אביב זיכה את האב. 

עו"ד לירון אורון ממשרד אילון אורון, שייצג את הנאשם, אמר ל-N12: "מדובר במקרה קלאסי של 'נעשה ונשמע'. השוטרים אשר הגיעו לזירה, מגובשים בדעתם כי האדם אשר שומר את החניה מבצע עבירה, לא ביצעו פעולות חקירה בסיסיות ועמדו על אישום כנגד הלקוח שלי של הפרעה לתנועה".

בית המשפט אשר דן בתיק קבע כי אמנם אסור לעמוד בכביש לצורך שמירת מקום חניה, אך בנסיבות הללו לא היה מקום להאשים את הלקוח שלי מלכתחילה, מבלי לבחון את המקרה לגופו", הוסיף עו"ד אורון. "נותר ספק האם הולך הרגל הוא אשר גרם להפרעה לתנועה, או שמא דווקא נהג הרכב המתלונן, אשר חסם את נתיב הנסיעה".

מהמשטרה נמסר בתגובה לפרסום ב-n12: "כתב האישום הוגש בהתאם לתשתית הראייתית בתיק ולאחר בחינת מכלול השיקולים. לאחר שמיעת הראיות החליט בית המשפט על זיכוי הנאשם מחמת הספק, הגם שדעתו לא הייתה נוחה מהתנהלות הנאשם במקרה דנן. משטרת ישראל תמשיך לפעול כנגד עברייני התנועה באכיפת חוקי התנועה על מנת להבטיח השימוש בדרך".

 

חנייה חנייה אסורה בית משפט נהגים קנס כספי

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 7 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.writer }} | {{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.writer }} | {{ reply.date_parsed }}
טען עוד