תל אביב 27° באר שבע 28° חיפה 28° ירושלים 27°
ט"ו אדר א' התשפ"ד
24.02.2024
מעל 30 מנהלים בכירים

נתניהו נפגש עם תעשיית הביטחון הגרמנית

על רקע עסקת הנשק האסטרטגית של מערכת הנשק חץ 3 לגרמניה: ראש הממשלה נתניהו נפגש עם עשרות מנכ"לים מצמרת התעשיות הביטחוניות והכלכלה הגרמנית לקידום פעילות משותפות לנוכח האתגרים המשותפים בעת הזו

נתניהו נפגש עם תעשיית הביטחון הגרמנית
נתניהו וצמרת הביטחון הגרמנית צילום: חיים צח /לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב (חמישי) עם מעל ל-30 מהמנהלים הבכירים של תעשיית הביטחון הגרמנית בתחומי היבשה, האוויר, הים והחלל, והארגונים הכלכליים, התעשייתיים והביטחוניים.

הפגישה התקיימה לאחר פגישתם של ראש הממשלה נתניהו וקנצלר גרמניה אולף שולץ, בה נדונו בין היתר האתגרים הביטחוניים המשותפים בתקופה הקרובה, והינה חלק מהדגש על הזירה הביטחונית שהובילה את מתווה הביקור של ראש הממשלה בברלין.

במהלך האירוע הסגור לצמרת העסקית הגרמנית, חלק ראש הממשלה מניסיונה ארוך השנים של ישראל בזירה הביטחונית ודיבר על חשיבות היחסים המיוחדים בין גרמניה, ישראל ואירופה בעת הזו. חלק גדול מהשיחה הוקדש לאפשרויות לשיתוף פעולה בין המדינות באמצעות התעשיות בזירה הביטחונית בגרמניה וכן באירופה כולה.

לישראל ולגרמניה מערכת יחסים ביטחונית רבת שנים, עם שיתופי פעולה חוצי זרועות. מערכת זאת מגיעה לשיאה כעת עם המשא ומתן לרכישת מערכת הנשק חץ 3 לגרמניה, מערכת הגנה אווירית אסטרטגית לאיומים ארוכי טווח, אשר נחיצותה לביטחון הלאומי הגרמני עלתה גם בשיחתו של רה"מ נתניהו עם הקנצלר שולץ.

היחסים הביטחוניים החמים בין שתי המדינות מהווים נקודת התחלה מצוינת לתעשייה הביטחונית והתעשייתית הישראלית ולאפשרויות להתרחב באירופה בעת הנוכחית. לפני כשנה, הכריז קנצלר גרמניה על שינוי במדיניות הביטחון הגרמנית עם השקעה של 100 מיליארד דולר בתקציב הביטחון, וכן העלאת תקציב הביטחון ב- 50% ל-2% מהתוצר של גרמניה.

ראש הממשלה נתניהו גרמניה חץ 3

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.writer }} | {{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.writer }} | {{ reply.date_parsed }}
טען עוד