1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

שני תושבי ת"א תכננו לינץ' ויידו בקבוקי תבערה לעבר מסגד

בימים האחרונים נעצרו שני צעירים תושבי תל אביב בחשד ליידוי בקבוקי תבערה לעבר מסגד 'סידני-עלי' שבהרצליה באישון לילה לפני כחודש וחצי | לפי כתב האישום שהוגש נגדם, השניים תכננו לבצע לינץ' בערבי, אך זנחו את הרעיון ופנו למימוש פיגוע נגד מסגד

צביקה סגלכ"ד אדר תשפ"ג 17/03/2023 11:00

הותר לפרסום עצור מובל באזיקים עצור מובל באזיקים צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

הותר לפרסום כי בתום פעילות מודיעינית של שירות הביטחון הכללי והיחידה ללוחמה בפשיעה של מרחב ירקון (יל"פ) במחוז תל אביב, נעצרו בימים האחרונים שני חשודים ביידוי בקבוקי תבערה לעבר מסגד 'סידני-עלי' שבהרצליה באישון לילה לפני כחודש וחצי.

השניים תושבי תל אביב, האחד בגיר כבן 19 והשני קטין כבן 16. במהלך החקירה בשב"כ התבררה מעורבות החשודים במיוחס להם ונאספו ראיות החושפות כי ניסיון ההצתה של המסגד בוצע ממניע לאומני.

עוד עלה בחקירה כי השניים תכננו לבצע לינץ' בערבי, אך זנחו את הרעיון ופנו למימוש פיגוע נגד מסגד. לאחר שבחנו מסגדים באזור תל אביב, החליטו להוציא לפועל את תוכניתם למול מסגד 'סידני-עלי' בהרצליה.

עם תום חקירתם בשב"כ, הגישה היום פרקליטות מחוז תל אביב, לבית המשפט המחוזי בעיר, כתב אישום כנגד השניים, המייחס להם עבירות של קשירת קשר לביצוע מעשי טרור (הצתה של קודשי דת), מעשה טרור של הצתה בצוותא ופעולה בנשק למטרות טרור בצוותא.


בקבוקי התבערה 

בבקשת המעצר ציין עו״ד יונתן טל אליהו מפרקליטות מחוז תל אביב כי ״מעבר לייצור נשק של בקבוקי תבערה שהוכנו על מנת לממש את תכנית ההצתה, ומעבר לכך שעבירת ההצתה היא עבירה הטומנת בחובה סיכון ממשי לא רק לדבר אותו מבקשים להצית אלא לכלל הסביבה, לו הייתה תכנית המשיבים מתממשת במלואה והמסגד היה עולה באש, היה בכך כדי להביא להסלמה של מעשי אלימות קשים בחברה הישראלית, על רקע דתי-לאומני״.

"שירות הביטחון הכללי רואה במעשים אלה, המבוצעים מתוך מניעים לאומניים, סכנה לביטחון המדינה, ובשיתוף עם משטרת ישראל, ימשיך לפעול לסיכולם וכן למיצוי מלוא חומרת הדין למול מבצעי מעשים אלה", נמסר מהשב"כ.

בשב"כ מזהים עליה במוטיבציה לפעול נגד ערבים מאז הפרעות בחווארה, כולל במרחבים מעורבים בתוך הארץ, ועם העלייה באיום פועל שירות הביטחון הכללי למיצוי מלוא הכלים הנתונים בידיו על מנת לסכל כוונות אלו מבעוד מועד.

 

 

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. תמשיכו ךהקצות כוחות לחקירת יהודים בינתיים הערבים כל יום מתככננים ומבצעים מעשי רצח ופיגעין בכל מקום  (ל”ת)

    דר8

;