1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

נגזר דינו של חייל שסיכן את בטחון המדינה

דובר צה"ל מתיר לפרסם כי חייל הורשע היום בעבירות של פרסום ידיעות חשאיות | בפירסום הידיעות גרם החייל נזק ממשי לבטחון המדינה |בנוסף לחייל - גם אזרחים נעצרו

ראובן כספיא' ניסן תשפ"ג 23/03/2023 19:33
תגיות:

הותר לפרסום אילוסטרציה. למצולם אין קשר לכתבה אילוסטרציה. למצולם אין קשר לכתבה צילום: pixabay

 

חייל צה"ל, המשרת באגף המודיעין, הורשע היום (חמישי) בעבירות של גילוי ידיעות וכן חריגה מסמכות שהגיעה עד כדי סיכון ממשי של בטחון המדינה ובעבירה של התנהגות שאינה הולמת. זאת בגין מסירת מידע מסווג, אליו נחשף על רקע תפקידו במערך המודיעין הצבאי.
כתב האישום נגד החייל הוגש על ידי התביעה הצבאית לאחר חקירה משותפת של צה״ל, משטרת ישראל וכן שירות הביטחון הכללי.
על פי כתב האישום, הנאשם שיתף אחרים במספר ידיעות חשאיות, אשר חשיפתן עלולה היתה להביא לסיכון ביטחוני ממשי. החייל עשה זאת על אף שהיה מודע לכך שהמידע עשוי להתפרסם לכלל ציבור הרחב.

ואכן, בסופו של דבר, ידיעות בודדות מתוך אלה שהעביר הנאשם לאחרים, פורסמו מאוחר יותר ברשת על ידי אדם אחר באמצעות אפליקצית הצפנת המסרים 'טלגרם'. בחלק מן המקרים, גרם פרסום הידיעות נזק לביטחון המדינה. 

בתום הליך גישור ממושך שהתקיים בפני נשיא בית הדין הצבאי, הושגו בין הצדדים הסכמות לפיהן החייל ירצה עונש של 27 חודשי מאסר בפועל, נוסף על מאסר מותנה. הסדר הטיעון אושר היום על ידי בית הדין הצבאי. במסגרת הסדר הטיעון, הובאו בחשבון נסיבותיו הפרטניות של המקרה, פוטנציאל הנזק ורמות ענישה במקרים דומים.


בנוסף, נמסר כי כבר בתחילת החקירה נעצרו מעורבים נוספים שהינם אזרחים. כתבי אישום נגדם הוגשו לבית משפט המחוזי בלוד וכן לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, והם שוחררו למעצר בית. משפטם האזרחי טרם החל.


מדובר צה"ל נמסר כי יתר פרטי הפרשה אסורים בפרסום.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אהוד ברק  

    יוסי

  2. ברור שהרבה פרטים אסורים בפירסום... חלק מהפרטים שאסורים הם: החייל הושפע מאוד מהאנרכיה ברחובות ומהפיקוד ( הרמטכלי׳ם והאלופים לשעבר ) הקורה לשפיכות דמים.. עשה חשבון של אחד ועוד אחד מכאן הדרך קצרה להעברת מידע לאוייב!!! אז לא רק החייל צריך לשלם את המחיר אלא גם הפיקוד הבכיר של צה׳ל.. כולל הטייסים למינהם  (ל”ת)


;