1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. חדשות פוליטיקה

אחרי שנועד עם נתניהו: גלנט ביטל את נאומו הערב

שר הביטחון ביטל את נאומו לאחר שנועד עם נתניהו. גלנט היה אמור לקרוא בנאום לעצור את חקיקת הרפורמה המשפטית. גורמים פוליטיים אומרים כ לאחר ההעברת חוק הנבצרות, נתניהו חזר בכל הכוח לעניינים

אביחי חברא' ניסן תשפ"ג 23/03/2023 20:58

חוזר בו יואב גלנט ובנימין נתניהו יואב גלנט ובנימין נתניהו צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר הביטחון יואב גלנט תכנן לשאת הערב (חמישי) הצהרה ולקרוא להפסקת חקיקת הרפורמה המשפטית. גלנט החליט לבטל את הצהרתו לאחר שנועד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

מטעם שר הביטחון נמסר כי, "גלנט הציג לנתניהו את השפעת תהליכי החקיקה על צה״ל ומערכת הביטחון". בהודעה צוין כי, "לבקשת ראש הממשלה ולאור הצהרתו המתוכננת הערב, שר הביטחון דוחה בשלב זה את הצהרתו".

יצוין כי, בסביבת שר הביטחון מוטרדים מאוד מההשפעה של החקיקה על הצבא, ומהאופן שבו אויבי ישראל מפרשים את מה שמתחולל במדינה. בנוסף מוטרדים בסביבתו של גלנט מהפוטנציאל העצום לעימות באחת הזירות שהולך וגדל, ומהפגיעה המשמעותית ביחסים המדיניים והביטחוניים של ישראל עם ארה"ב, אירופה ומדינות המפרץ.

בתוך כך, אל לשכת ראש הממשלה הגיעו הערב שרים נוספים בהם השר יריב לוין, רון דרמר, יואב קיש, בצלאל סמוטריץ' וח"כ דודי אמסלם. גורמים פוליטיים ששוחחו הערב עם נתניהו אמרו ל'חדשות 12' כי, "אחרי חוק הנבצרות הוא חזר בכל הכוח לעניינים. עוסק בנושא במלואו".

ב'כאן 11' דווח כי, נתניהו שקל להציע הערב בהצהרתו ריכוך נוסף בוועדה לבחירת שופטים - אך התחרט לאחר הסערה שהתחוללה בליכוד.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. בקצב הזהה, יואב גלנט יהיה שר ביטחון ללא צבא  

    דוד

  2. נתניהו תתפטר לא בחרונו ימין כדי שתהיה מהאו"ם...בחרנו בימין כדי שיעבירו את הרפורמה במלואה בלי למצמץ....מי שלא מוכן או מפחד או קשה לו אז שילך הבייתה אבל להישאר על הכסא ולהתקפל מול השמאל זה לגנוב קולות ימין ולהפוך אותם לשמאל כמו שעשה בנט. וציבור הימין לא מוכן לזה.  

    גלנט שמאלני שתול

  3. ביבי לכלא יחד עם רוטמן ולוין  


;