1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

השר מהליכוד התפטר מהכנסת, זה המחליף שלו

השר יואב קיש התפטר במסגרת החוק הנורבגי לטובת הח"כ המיועד ששון גואטה. קיש הוא השר התשיעי מהליכוד שמתפטר במסגרת החוק 

אביחי חברא' ניסן תשפ"ג 23/03/2023 22:38

מצעד הנורבגים נמשך במליאת הכנסת שר החינוך יואב קיש צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

שר החינוך יואב קיש מ'הליכוד' התפטר הערב (חמישי) במסגרת החוק הנורבגי לטובת הח"כ המיועד ששון גואטה. ההתפטרות של קיש עליה דווח לראשונה ב'בחדרי חרדים', מגיעה לאחר שהשניים סיכמו זאת ביניהם בתקופה האחרונה.

קיש הוא השר התשיעי מהליכוד שמתפטר במסגרת החוק הנורבגי. הוא מצטרף לשרים מיקי זוהר, עידית סילמן, חיים כץ, עמיחי שיקלי, אופיר אקוניס, אלי כהן, מירי רגב וגלית דיסטל. במקומם נכנסו חברי הכנסת: אריאל קלנר, חוה אתי עטייה, עמית הלוי, צגה מלקו - צגנש, אושר שקלים, קטי שטרית ומשה פסל. 

כעת נותרו עוד שני שרים מבין שרי הליכוד שיכולים לפרוש עד למיצוי החוק הנורבגי. גורמים בליכוד טוענים כי השר שלמה קרעי מתלבט בשלב זה האם להתפטר מהכנסת במסגרת החוק, מה שמעכב את כניסתו של המועמד אביחי בוארון לכנסת.

קרעי טען בפני חברים בליכוד: "הבוחרים שלי רוצים אותי בכנסת". גורמים בליכוד מאשימים: "שלמה מבקש כל ערב קיזוז - במקום להתפטר". הגורמים מוסיפים: "אביחי נתן לשלמה הרבה בפריימריז. הוא קיבל את כל הקולות של הקבוצה שלהם". 

במידה ובסופו של דבר ייכנס בוארון, הבא בתור להיכנס ברשימה יהיה עבד אפיף שמקיים מגעים מול שרים בהם גילה גמליאל ומאי גולן. בליכוד נשמעת טענה כי מאי גולן רואה חשיבות בכניסה של נציג שאינו מהמגזר היהודי לכנסת.

עם זאת יצוין, כי גולן מסרבת בשלב הזה להתפטר מכיוון שאין לה תקנים במסגרת תפקידה כשרה.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. נתניהו תתפטר לא בחרונו ימין כדי שתהיה מהאו"ם...בחרנו בימין כדי שיעבירו את הרפורמה במלואה בלי למצמץ....מי שלא מוכן או מפחד או קשה לו אז שילך הבייתה אבל להישאר על הכסא ולהתקפל מול השמאל זה לגנוב קולות ימין ולהפוך אותם לשמאל כמו שעשה בנט. וציבור הימין לא מוכן לזה.  

  גלנט שמאלני

  • צודק (ל”ת)


  • נתני הו צריך להשאר כי האלטרנטיבה גרועה בהרבה.  


  • נתיהו הורס את המדינה. שיתפטר ויתן לנו להמשיך הלאה.  (ל”ת)


 2. השמאל הארור מנצח  


;