1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

היועמ"שית נגד נתניהו: "הצהרתך אמש בלתי חוקית ונגועה בניגוד עניינים"

על רקע דבריו אמש, היועצת המשפטית לממשלה משגרת מכתב חריף לנתניהו: "הצהרתך וכל פעולה שתבוצע על ידך בניגוד לאמור היא בלתי חוקית ונגועה בניגוד עניינים" | בסביבתו של ראש הממשלה מגיבים: "לא הפר שום פסיקה של בית המשפט העליון ושום הסדר ניגוד עניינים"

יענקי פרברב' ניסן תשפ"ג 24/03/2023 10:30

תוקפת בחריפות בנימין נתניהו בנימין נתניהו צילום: Marc Israel Sellem/POOL

לאחר שראש הממשלה נתניהו הודיע אמש (חמישי) בנאומו כי יעסוק מעתה ברפורמה המשפטית, לאחר שחוק הנבצרות עבר בקריאה שלישית והאיום הוסר מעליו, היועמ"שית שלחה לנתניהו מכתב חריף מאוד בו היא מורה לו להימנע מכל עיסוק בנושא המשפטי בגלל הסכם ניגוד העניינים עליו חתם.

"‏בדברים שנשאת אמש התייחסת ליוזמות הנוגעות למערכת המשפט, ובפרט להרכב הוועדה ‏לבחירת שופטים. הודעת כי אתה עוסק כעת באופן ישיר ביוזמות אלו". ‏בכך היא כותבת, "הפרת את פסיקת בית המשפט העליון, ‏לפיה בהיותך ראש ממשלה הנאשם בפלילים, עליך להימנע מנקיטת פעולות אשר מעוררות חשש ‏סביר לקיומו של ניגוד עניינים בין האינטרסים האישיים שלך הנוגעים להליך הפלילי, לבין ‏תפקידך כראש ממשלה, ולשם כך לפעול בהתאם לחוות הדעת אשר ניתנה על-ידי היועץ המשפטי ‏לממשלה למניעת ניגוד עניינים".

"זאת", לדבריה, "בנסיבות בהן בית משפט קבע שלפי הצהרותיך והסכמותיך ‏נוצר גם השתק שיפוטי. ‏במכתבי אליך מיום 1.2.2023 הנחיתי כי יישום המגבלות הקבועות בפסקי הדין ביחס ליוזמות ‏העומדות על הפרק הנוגעות למערכת המשפט מוביל למסקנה כי עליך להימנע מעיסוק ישיר או ‏עקיף ביוזמות אלו במסגרת תפקידך כראש הממשלה".

היא ציינה בחריפות: ‏"האמור במכתבי מחייב אותך ותיקון החקיקה בעניין הנבצרות אינו פוטר אותך מחובה זו. ‏אמש הודעת ברבים כי בכוונתך להפר את פסיקת בית המשפט העליון, ולפעול בניגוד לחוות דעת ‏היועצת המשפטית לממשלה המחייבת אותך לפי פסיקה זו. ‏המצב המשפטי הוא ברור: עליך להימנע מכל עיסוק ביוזמות לשינויים במערכת המשפט, לרבות ‏בהרכב הוועדה לבחירת שופטים, שכן עיסוק בהן הוא פעולה בניגוד עניינים".

לסיום כתבה: "‏הצהרתך אמש וכל פעולה שתבוצע על ידך בניגוד לאמור היא בלתי חוקית ונגועה בניגוד עניינים".

מסביבת ראש הממשלה נתניהו נמסר: "כל אדם בר דעת מבין שבעת הזאת של משבר לאומי בעל השלכות פנימיות וחיצוניות למדינת ישראל, ראש הממשלה חייב לפעול כדי לנסות להביא להסכמה לאומית רחבה ככל האפשר, למניעת אלימות ולהבטחת החוק והסדר והתפקוד השוטף של המדינה.

ראש הממשלה נתניהו לא הפר שום פסיקה של בית המשפט העליון ושום הסדר ניגוד עניינים.

להודעת ראש הממשלה אתמול אין שום השלכה על ענייניו האישיים. ממילא, ראש הממשלה נתניהו כבר הודיע לבית המשפט העליון, שאף שופט חדש שיבחר על ידי הועדה לבחירת שופטים לא יטפל במישרין או בעקיפין בענייניו של ראש הממשלה".

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מכתב מחייב  

  Mexicano

 2. הגיע הזמן לפטר את היועצת הרועצת עושת דברו של סער הבוגד בימין ובחרדים  (ל”ת)

  שלמה

 3. האם את גברת גלי בהרב לא נגועה בניגוד עניינים כאשר את מגנה על שופטי העליון שמפיהם את אוכלת , השמאל בישראל בפשיטת רגל ערכית ומוסרית .  (ל”ת)

  אורן

 4. חייבים לפטר אותה מיידי. ביום שלישי היא כותבת לבן גביר אסור לך להתעסק בהוראות המשטרה היום היא כותבת לנתניהו ש מה שהוא עושה לא חוקיי. אף אחד לא בחר בך גברת מיארה/סער.. את רק יועצת לא נבחרת ציבור את אמורה ליצג את הממשלה לא להיות נגדה. קשה לך תתפטרי. אם הימין רוצה לשלוט צריך דבר ראשון לפטר אותה היא מפריעה לתפקוד הממשלה  (ל”ת)


 5. היועצת המשפטית בניגוד ענינים ברור היא מונתה על ידי סער ונלחמת בממשלה בכל דרך  (ל”ת)


 6. יאלה גברת נמאסת עלינו!  (ל”ת)


 7. איך היא לא מתביישת???  (ל”ת)


 8. שתלך לעשות חמוצים  (ל”ת)


 9. מישהו מוכן לטאטות אותה כבר מהתפקיד שלה היא רק חיכתה לו בפינה הנחש הזאת. שתלך לעשות איזה ספונג'ה לפסח חבל על כל יום שנותנים לה להרוס ולקלקל  (ל”ת)

  דוד

 10. היא בכלל שפויה או בדרך לאברבנאל ? היא תזכה לפרשת בחוקותי וכי תבוא !  (ל”ת)


 11. תביא לה מוצץ בבקשה. היא עצמה ניגוד ענינים  (ל”ת)

  שוב פעם?

 12. השאלה. למה הימין פ. ח. ד. ן. לא ברור  (ל”ת)


 13. טלי גוטליב צועקת מהיום הראשון לפטר אותה.  (ל”ת)


 14. חרדים שלא שומרים חוק  


  • טיפול 

   דני

 15. להזמין אותה מיד לשימוע ולשאול אותה אם היא מתכוונת להציק לממשלה או להתחיל לתת לה ייעוץ בונה  (ל”ת)

  דרור

 16. התנגשות ממשלה בג"ץ היא בלתי נמנעת ברור שהיא מתוקשרת עם בג"ץ אז למה לחכות אולי לא תהיה כזו הזדמנות ולפטר אותה אחר כבוד אחר שימוע לבוחרים בימין נמאס מהמצב שהמשפטנים למינהם שולטים עלינו  (ל”ת)

  דרור

 17. לא לתת לה התענוג, לא מפטרים אותה  (ל”ת)


;