1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. עיתונות ותקשורת

ברשת מרעיפים שבחים על תושבי בני ברק

הרשת הגיבה בפירגון רב לתושבי בני ברק שיצאו אתמול לחלק צ'ולנט למפגינים ולשוחח איתם. העיתונאי מיכאל שמש כתב: "התמונות שיצאו מעיר הולדתי חיממו לי את הלב". העיתונאית סיוון כהן הגיבה אף היא: "להוריד את הכובע בפני תושבי בני ברק! איזו קבלת פנים, איזו אצילות נפש". יהודה גליק הגיב: "הציבור החרדי לימד אותנו אהבת ישראל מהי"

שלו שינברגב' ניסן תשפ"ג 24/03/2023 11:41

"איזו אצילות נפש" אחווה בהפגנה אחווה בהפגנה צילום: שלומי הררי

רגע של אחדות: סרטוני חלוקת הצ'ולנט וריקודי תושבי העיר בני ברק עם המפגינים נגד הרפאמה המשפטית שהגיעו אתמול (חמישי) בהמוניהם לעיר, חיממו את ליבם של רבים מהמפגינים ומגולשי הרשתות - משני הצדדים של המפה הפוליטית. התגובות ליחס שקיבלו המפגינים מצד תושבי העיר היום חמות במיוחד, והתייחסו ל"פניה היפות של בני ברק".

הסוקר שלמה פילבר הגיב לתיעודים: "אמש באהבת חינם, בשמחה וקבלה ניצחה בני ברק את המטכ"ליסטים, כוחות המ"מ וה"אחים לנשק" עם חולצות הזלנסקי שלהם. החרדים הוכיחו שוב - גם אם תתגרו בלי סוף, לא תהיה מלחמת אחים! אנחנו לא נריב! מקווה שלמדתם את השיעור".

עיתונאית ערוץ 14 יערה זרד כתבה גם היא: "התמונות של חלוקת הצ'ולנט ברחובות בני ברק מזכירות שוב שהחרדים הם הקבוצה הכי מפוספסת בציבוריות הישראלית. רוב הזמן עסוקים בלהכפיש אותם במקום לראות את הטוב. מבאס".

הגולש רוד ליאור פנה אל תושבי בני ברק וכתב: "אחיי החרדים, תלמידיו של אהרון הכהן, אוהבי שלום ורודפי שלום, אהבתיכם היום עד מאוד! היום העולם כולו ראה, שהתורה דרכיה דרכי נעם וכל נתיבותיה שלום והעיר בני ברק צהלה ושמחה. מעט מהאור מגרש הרבה מהחושך. ואתם הארתם את עם ישראל באור יקרות!".

העיתונאי החרדי מיכאל שמש, שגדל בילדותו בבני ברק, כתב: "בישראל, לא בכל יום קל להתגאות בזה שאתה חרדי ובני ברקי במקור. אבל היום זה יום כזה. התמונות שיצאו הלילה מעיר הולדתי חיממו את הלב".

מגיש ערוץ 14 עידו טאובר, שהקדיש את פתיחת תוכניתו להרעפת שבחים על תושבי בני ברק, צייץ: "אפשר כבר לומר בבירור כי המנצחים של היום הזה הם אחינו החרדים תושבי בני ברק. קבלת פנים בנוסח אברהם אבינו לאלה שבאו כנגדם. אלו בדיוק הערכים היהודיים שאותם זכו ליישם לומדי התורה".

חברת הכנסת לשעבר איילת נחמיאס ורבין צייצה: "כתבו כבר אבל חייבת גם, לא מופתעת מבויברינק (בני ברק אצל מי שגדל אצל דודה דבורה) ועדיין מעריכה ושמחה מזה מאוד".

העיתונאית סיוון כהן כתבה: "להוריד את הכובע בפני תושבי בני ברק! כל הכבוד. איזו קבלת פנים. איזו אצילות נפש". הגולש יוסי באום הרחיב ואמר: "הערב הזה העמיד זרקור על פניה היפות של בני ברק, בשידור חי, למדינת ישראל כולה. תושבי ב"ב מעולם לא זכו לפידבק ציבורי כה רב בערב אחד, כפי שקרה היום. בשם כולם אני מוסר תודה למארגני ה"מחאה", שנתנו לנו את ההזדמנות הפנטסטית הזו. תודה!".

חבר הכנסת לשעבר יהודה גליק: "תודה לציבור החרדי שביממה האחרונה לימדו את עם ישראל מהי אהבה מכל הלב! תודה ישיבת וולפסון תודה בני ברק חודש של הארת פנים לכולנו". העיתונאית ואשת הימין סמדר הילה שמואלי צייצה: "‏החרדים לימדו הערב שיעור ב"ואהבת" שמאד מאד אהבתי. יישר כוח בני ברק".

עיתונאי ועורך שביעי ישי פרידמן צייץ: "‏ההפגנות בבני ברק חזקו את תומכי הרפורמה. מתגלה שהבני ברקים הם אנשים נחמדים מאוד. המפגינים פמפמו את סיפורה של שפחה אבל המארחים חלקו להם צ'ולנט. יהודי יקר שנזכר בבית אביו מוזיל דמעות געגועים ואמונה. בני ברק נכנסה לו לתוך הנשמה. אי אפשר "לנצח" את זה. צריך לעבוד עם זה ולהגיע לחיבורים".

היועץ אודי טנא כתב: "ירדתי אמש עם ילדיי כדי להראות להם שיעור בדמוקרטיה ובמקביל קבלנו שיעור מדהים באהבת ישראל. היה מרגש לראות איך יום השיבוש הלאומי הפך להיות יום האחדות הלאומי. באו לקלל ויצאו מברכים בענק. זמן טוב להצדיע לתושבי בני ברק האמיצים שהוכיחו שוב ושוב כי למרות המחלוקות אנשים אחים אנחנו".

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. המארגנים שרצו אקשן ופרוד מתחרטים שאירגנו הפגנה בבני ברק וכנראה לא יבואו לשם להפגין יותר  (ל”ת)

  שלמה

 2. כמה מסכנות זה לחכות בכליון עיניים לפירגון מכל חילוני שולי. טוב שלא התקוטטו, אבל מה הנחיתות הזאת, שמישהו צייץ עלינו מילה חיובית? לא מפיהם אנו חיים. ויגבה ליבו בדרכי ד'.  (ל”ת)


  • גם החרדים מבינים שמפגין הציבור החילוני האכותי... 

   אזרח

 3. זה הבעיה שהתקשורת השמאלנית עושה, מכלילה קיצוניים כקבוצה אחת. הם היו בטוחים שיזרקו עליהם טיטולים וביצים וזה יגיע לאימות פיזי ויהיו להם כותרות של "הסכנה החרדית הקיומית" בניכוח שר התעמולה של היטלר ימ.  (ל”ת)


  • אתה מקלל לא פחות גרוע מטיטול... אז אתה בקבוצה הרעה. (ל”ת)

   אלון

  • תתבייש  


 4. בבני ברק יש הנהגה רוחנית! כבוד לעיר התורה  


 5. וואוווו  

  יייי

 6. ראשית כל הגישה כאילו זה התגרות להפגין בבני ברק . האם הם לא חלק מהמדינה , האם הם לא נהנים מהמיסים. מנהיגיהם תמכים בכמה עבריינים כמו דרעי ובן גביר בנאשם בפלילים אז כן כמו שמפגינים בתל אביב גם בני ברק היא חלק  

  עמי

  • עמי-שריר תפסיק לבלבל את המח, אפילו שונאי ישראל ממרץ מפרגנים מלה טובה אבל אתה נשאר ברשעותך, תתבייש לך, מסית בלתי נלאה (ל”ת)

   צבי

 7. מדהים איזה יופי...  (ל”ת)


  • מדהים? 


  • בני ברק 


 8. תושביי בניברק היקרים,.  


 9. חדל קדקשת ברשת. הבטתם שורה של חרדים וחרדלים שהתלהבו.  

  משתכשכים בבריכה של עצמכם

 10. באנו עם קסדות...  

  נועה

 11. כן תשאלו את אביב גפן מי הציבור הזה  

  עמוס הראל

 12. אתם מצטטים לשון משונה ביותר  

  פאלייי

  • נו, באמת 


 13. הפגנה בבני ברק  

  דפנה

 14. הרגתם אותי. שורה של חרדים שמתפעלים מעצמם. שמש? פרידמן? טאובר? גליק? טנא- כולם מגזריים. לא מצאתם הרבה חילונים מהמרכז שהתלהבו. כי אין.  


  • גם מלאך רע עונה אמן, אבל אתה כנראה גרוע מכולם (ל”ת)

   חיים

 15. בכל זאת חייבים להפרד  

  יוני

  • חייבים להפרד 

   יובל

 16. אהבת אחים  


 17. בושה שעל זה גאוותנו-  (ל”ת)

  רחנין

 18. חרדים  


 19. בני ברק  


 20. דתיים  


 21. אל תתבלבלו  

  ימני מתון

 22. הציבור החרדי  

  moti

 23. חרדים  

  יוקו

 24. שכחתם לציין את הזיקוקים מסכני החיים שהושלכו על המפגינים  

  מדבר שקר תרחק

 25. יחסיי אנוש  

  ללא כתובת

 26. ועכשיו בואו נכתוב ביחד חוקה לישראל  

  דינא דמלכותא דינא

 27. לחלק את המדינה  

  שמאול

 28. ראש ממשלתינו היקר בינימין נתניהו בנית מדינה לתפארת ב 12 שנות שלטון בתצורת בג"צ הנוכחית אנא אל תהרוס את מה שבנית לתפארת מדינת ישראל...  

  5000000 יהודים אחים אנחנו

 29. ראש ממשלתינו היקר בינימין נתניהו בנית מדינה לתפארת ב 12 שנות שלטון בתצורת בג"צ הנוכחית אנא אל תהרוס את מה שבנית לתפארת מדינת ישראל...  

  יהודי

 30. לא קונה את הבולשיט  

  אמת

 31. אהבת חינם-בחינם  

  אהבת חינם!!

;