1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

ילד אסף מאות אלפי בקבוקים כדי להכניס ספר תורה לזכר אחיו

מעיין אורבך, ילד בן כ-10 מכפר תפוח, אסף בשנים האחרונות מאות אלפי בקבוקים כדי לממן ספר תורה לזכר אחיו התינוק, אך נתקע איתם בשל הרפורמה במיחזור. השרה עידית סילמן שמעה על כך, ודאגה לכך שמשאית מלאה בבקבוקים תשלח לביתו

שלו שינברגי"ג ניסן תשפ"ג 04/04/2023 22:20

השרה סייעה  מעיין אורבך והבקבוקים מעיין אורבך והבקבוקים צילום: באדיבות המשפחה

מעיין אורבך, בן 10 מכפר תפוח, נרתם למיזם גדול מאוד: קניית ספר תורה לזכר אחיו הפעוט, כרמל יונתן, שנפטר בפתאומיות במוות בעריסה. לשם כך הוא אסף מאות אלפי בקבוקים למיחזור, אך נתקע עם הסטוק העצום, באין מי שייקח אותו ממנו, כך מפרסם חנן גרינווד בישראל היום.

בניסיון לפתור את הבעיה, פנו בני המשפחה לתאגידי המיחזור בבקשה שיגיעו למקום, אך הם נענו בשלילה, ולכן העלו בעזרת ידיד המשפחה את הסיפור לרשתות החברתיות והוסיפו כי הם מחפשים פתרון יצירתי.

לסרטון זה נחשפה אף השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן שהחליטה להירתם למאמצי הסיוע. היא פנתה לקובי דר, מנכ"ל חברת המיחזור "סייקל", ובשבוע שעבר הגיעה משאית לביתו של מעיין ולקחה 28 אלף מהבקבוקים שהוא אסף, ששווים כ־8,400 שקלים.

השרה סילמן אמרה כי "הסיפור של מעיין המתוק ריגש אותי במיוחד. שמחתי מאוד להירתם כדי לפתור את הבעיה שנוצרה, ואני מחכה להכנסת ספר התורה המרגשת. אני בטוחה שאחיו הקט זיכרונו לברכה של מעיין ומלאכי השרת יירדו לרקוד איתו".

כעת ממשיכים מעיין ומשפחתו לאסוף עוד אלפי בקבוקים. היעד המיוחל הוא ספר תורה שיוכנס לבית הכנסת ביישוב לקראת בר המצווה של מעיין, בעוד כשנתיים וחצי.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. וואו. אין מילים  (ל”ת)


  2. ההזיה היא שגובים מאיתנו כסף על הבקבוקים ואין דרך לקבל אותו בחזרה , שוד לאור יום !  (ל”ת)

    אורן

;