1. עמוד הבית
  2. יהדות
  3. יהדות

בזכות ההפגנות בת"א: התעוררות גדולה וצימאון גדול ליהדות

כך הביא רעיון 'קטן' אחד להתעוררות גדולה בעיר תל אביב, בערב חג הפסח | מיליונים, בארץ ובעולם, נחשפו לקמפיין המפתיע של חב"ד להעצמת 'קמחא דפסחא' ולאחדות העם

יענקי פרברכ"ד ניסן תשפ"ג 15/04/2023 23:47

לב ישראל ער הפעילות בחג הפסח בעיר הפעילות בחג הפסח בעיר צילום: באדיבות המצלם

בית חב"ד המרכזי בתל אביב מסכם בסיפוק רב את פעילות חג הפסח בעיר, עם התעוררות גדולה מאוד בקרב תושבי העיר. הכל החל בעקבות רעיון 'קטן' שנועד להעצים את קמפיין השותפות ל'קמחא דפסחא' המתקיים מידי שנה בעיר.

במרכז חב"ד תל-אביב, עמלו כמידי שנה על אריזת ארגזי המצרכים לחלוקה לנזקקים, כשהשנה העבודה היה קשה יותר, בעקבות פקקי הענק בעיר עקב ההפגנות הרבות. ואז העלו שלוחי כ"ק מרן אדמו"ר זי"ע רעיון - לנצל את ההפגנות לסיוע באריזה.

מוקד ההכנות עבר למרכז כיכר 'הבימה' הסואנת בלב העיר, ורבבות המפגינים הפשילו שרוולים והתנדבו לסייע. התיעוד של מפגינים מכל גווני הקשת עובדים יד ביד, יחד עם שלוחי הרבי זי"ע, במצוות הצדקה והחסד, הדהים וריגש מיליונים בארץ ובעולם.

"פנו אלינו עיתונאים מכלי תקשורת רבים לדבר על התופעה המאחדת הזו", סיפר שליח הרבי לתל אביב הרב יוסף גרליצקי, "בתוך כל הכאוס, פתאום הופיע מחזה שהראה איך פעולה של חסד, בערב חג הפסח, גורמת לכל חלקי העם להתאחד יחד. תושבים רבים פנו אלינו, בעקבות הפצת התיעוד, וביקשו לשמוע על חג הפסח, הרגשנו שיש פתאום צימאון גדול מהרגיל ליהדות - בדיוק הפוך ממה שמנסים לצייר בתקשורת".

הרב גרליצקי ניצל היטב את הרגעים האלה, כדי להעצים את מסר החיזוק, ולספר על הרעיון שמאחורי היוזמה. "בימים אלו של קיטוב ופילוג בעם", אמר הרב גרליצקי, "כולם מבינים ששלוחי הרבי זי"ע הם הפתרון, הם אלו העוסקים במסירות תמיד, ובפרט כיום, לאחד את העם. והדרך הטובה ביותר לאחד את העם היא סביב מצוה של טוב וחסד. והרי כבר נאמר, שגדולה צדקה המזרזת את הגאולה".

במהלך החודש פעלו למעלה מ-50 בתי חב"ד בעיר, ללא הפסקה. השלוחים חילקו מצות לרבבות, ארגנו סדרים ציבוריים, וחילקו חומרי הסברה על חג הפסח והמשמעות הפנימית שלו.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;