1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

מכפרים נידחים באוקראינה עד ההרים המושלגים של נפאל

בתנועת חב"ד העולמית מסכמים אלפי לילות סדר ציבוריים בטוקיו ובניו יורק, בסוואנה ובאפריקה ובמישורי סיביר, בירושלים ובשנגחאי. בימים שקדמו לחג ניתן היה לראות את הבחורים במקומותיהם מכשירים מטבחים, מחלקים ערכות מצות, ומקלפים עשרות קילוגרמים של תפוחי אדמה

יענקי פרברכ"ה ניסן תשפ"ג 16/04/2023 12:14
תגיות:

מסביב לעולם לילות סדר ציבוריים לילות סדר ציבוריים צילום: "מרכז 302"

שלוחי חב"ד ברחבי העולם מסכמים מערך אדיר של אלפי לילות סדר ציבוריים בכל רחבי הגלובוס, מכפרים נידחים באוקראינה עד ההרים המושלגים של נפאל, תוך מאמצים אדירים להגיע לכל מקום ומקום ולדאוג לליל סדר ציבורי פרוייקט אדיר זה בה בהמשך לתנופת הפעילות האדירה במרכז שליחות העולמי של חב"ד.

כחלק מהפרויקט נשלחו קודם החג למעלה מ-800 בחורי ישיבות מכל רחבי העולם למסעות מיוחדים אל כל רחבי הגלובוס בהם ארגנו במאות מקומות בעולם במספר שיא של כל הזמנים לילות סדר המוניים. את הימים קודם צאתם לארגן את לילות הסדר בעולם נצלו הבחורים בהכנה לוגיסטית ובלימוד הלכות הסדר.

השנה מספר שיא של כל הזמנים הצטרפו לפרוייקט 'מרכז שליחות' העומד מאחורי הקלעים על הלוגיסטיקה ההכוונה והסיוע בכל המקומות, 800 בחורים ב-66 מדינות ברחבי העולם ו-34 מדינות מארצות הברית.

בימים שקדמו לחג ניתן היה לראות את הבחורים במקומותיהם מכשירים מטבחים, מחלקים ערכות מצות, ומקלפים עשרות קילוגרמים של תפוחי אדמה. כמה מהם אפילו נאלצו לסחוט ענבים ולייצר יין לבד עבור מצוות ארבע כוסות.

לפני 33 שנה בתש"נ (1990) הורה הרבי מליובאוויטש לשלוח בחג הפסח תלמידים מובחרים לפינות נידחות על מנת שיערכו שם לילות סדר ציבוריים הרב משה קוטלרסקי האחראי על מרכז השליחות של חב"ד בעולם התמנה על ידי הרבי לנהל את המערך האדיר "מדובר בצמיחה אדירה ביחס לשנים עברו" אומר הרב קוטלרסקי "אם בשנה הראשונה היינו מוציאים קבוצה קטנה של כמה עשרות בחורים היום אנחנו מוציאים מאות בחורים למקומות הכי רחוקים שיש".

הרב קוטלרסקי הוסיף "הרבי מליובאוויטש לימד אותנו שבנוסף לארבעת הבנים בהגדה ישנו מושג של 'הבן החמישי' שהוא אפילו אינו מגיע אל שולחן הסדר ואנחנו כאן בשבילו" הרב קוטלרסקי חתם את דבריו ואמר כי הרבי מליובאוויטש מספר רב של פעמים לימד אותנו כי התפקיד שלנו הוא לחפש היטב ולדאוג ש"בל ידח ממנו נידח" והאחריות שלנו להביא את שמחת החג לכל יהודי בכל מקום בעולם".

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;