1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

אישפוזים במצב קשה: משרד הבריאות באזהרה

משרד הבריאות מפרסם הערב אזהרה חריגה כנגד טיפולים רפואיים בחו"ל כגון זריקות, ניתוחים וטיפולי שיניים | הסיבה: עדויות שהצטברו על תושבים שחזרו לארץ ומצבם התדרדר

ראובן כספיי"ז אייר תשפ"ג 08/05/2023 23:08

"כמו נהיגה ללא בלמים" הניתוח בכמעט חושך הניתוח בכמעט חושך צילום: facebook.olegdudaofficial

משרד הבריאות מפרסם הערב אזהרה נגד ניתוחים או פרוצדורות רפואיות בחו"ל, כגון ניתוחים פלסטיים, זריקות בוטוקס, טיפולי שיניים ועוד.

בחודשים האחרונים הצטברו עדויות במשרד הבריאות על אזרחים ישראלים שעברו טיפולים או ניתוחים בחו"ל ומצבם הסתבך לעיתים אושפזו בבתי החולים במצב קשה. בהודעתו,  משרד הבריאות מבקש להדגיש כי ביצוע ניתוחים וטיפולים רפואיים בחו"ל במסגרת רפואה פרטית וללא פיקוח מספק עלול להזיק לבריאות ולגרום לנזקים קשים.

המלצות משרד הבריאות לנוסעים הבוחרים לבצע ניתוחים פלסטיים בחו"ל היא לבדוק את מסגרת הפעילות של המוסד הרפואי בו אמור להתבצע הניתוח, את הפיקוח הרגולטורי במדינה ואת איכות הטיפולים המוצעים בחו"ל. בנוסף, מומלץ לוודא כי הניתוח המבוקש מבוצע בהתאם להתוויות המקובלות. 

משרד הבריאות מציין כי בישראל ישנה מערכת בריאות ציבורית מצוינת המספקת שירותים ללא עלות במסגרת סל שירותי הבריאות. בשל כך, אין כל סיבה לתושב ישראלי לצאת לטיפול רפואי מחוץ למדינה, אלא במקרים חריגים בהם נדרשת מיומנות מיוחדת שאיננה קיימת בישראל, וגם זאת, תוך תיאום עם הרופאים המטפלים.

בארגון המנתחים הפלסטיים בירכו על המהלך הנדרש לטענתם, ואמרו שהודעת משרד הבריאות מתפרסמת אחרי מס שנים בהן הארגון מדווח למשרד הבריאות על תלונות מנותחים.

בארגון מציינים כי בכל שנה מטופלים במערכת הבריאות בישראל כ - 80 בני אדם על ידי מנתחים פלסטיים בבתי החולים בגלל סיבוך של ניתוח או הליך שנערך מחוץ למדינת ישראל.

ד"ר מאיר כהן, יו"ר ארגון המנתחים הפלסטיים אסתטיים מסר כי "חיוני שהציבור יבין שכל ניתוח טומן בחובו סיכונים ומחייב תקופת החלמה בהשגחה של המנתח הפלסטי אשר יודע למנוע מראש סיבוכים ולטפל בהם במידה וקרו. למעשה ניתוח פלסטי בהרדמה כללית בחו"ל זה כמו נהיגה במכונית ללא בלמים. לפעמים מצליחים לעצור בתוך ערמת חול ובפעמים אחרות, זה נגמר רע מאוד ומחייב תיקונים, שיחזורים ופעולות נוספות לתיקון הקטסטרופה שאפשר היה למנוע".

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. זה מה שקורה,  

    טל

;