1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. מיוחדים

גדולי ישראל קוראים לציבור להתגייס להקמת בית המדרש הממוגן הגדול בעולם שיוקם בנתיבות

המכתב ההיסטורי של גדולי ישראל לתורמים להקמת 'בית הרב יורם': "ותהי הפרנסה מצויה בידם" • בית המדרש שיוקם 7 ק״מ מעזה יכיל כולל אברכים, מקווה טהרה, אולם ובית מדרש בן 1000 מקומות ^ על רקע ההסלמה בדרום, זה הזמן לחזק את היושבים בקו החזית

שימי פרקש כתבה מקודמתד' סיון תשפ"ג 24/05/2023 18:45

הפרנסה מצויה בידם Whatsapp Image 2023 05 15 At 16.43.18

גדולי ישראל נרתמים למען הצדיק: מכתב חריג ויוצא דופן עליו חתמו מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א קורא לציבור לסייע לבניית 'בית הרב יורם' בנתיבות, לזכרו של הרב יורם אברג'ל זיע"א שיהיה בית המדרש הממוגן הגדול בעולם.

״הננו בקריאה של מצווה לקהל בית ישראל לעמוד ולסייע למפעל קדוש זה וכל המסייעים והתומכים בפעילות ברוכה זו בבניית מקדש מעט ולהיות שותפים לעשות נחת רוח לבורא עולם, הקב"ה ימלא כל משאלות ליבם לטובה ולברכה, ובכל אשר יפנו ישכילו ויצליחו ויזכו לשפע ברכה והצלחה בכל מעשה ידיהם מתוך עושר ואושר וכל טוב. אמן".

"ויה"ר שכל הזוכים ליטול חלק בבניין ביהמ"ד וביהכ"נ הגדול הזה, יזכו שהתורה הקדושה תימשך בזרעם לעד, ותהיה פרנסה מצויה בידיהם בריוח ולא בצמצום בכבוד ולא בביזוי ויראו בשמחת בניהם, מדה כנגד מדה הם פיארו את בית ה', ה' יתברך יפאר את ביתם".

כידוע מיקומה הגיאוגרפי של העיר נתיבות קרובה מאוד לאזור חם מאוד מבחינה ביטחונית, ובתקופות הסלמה ממחבלים ארורים העיר חוותה לא מעט הפגזות, על כן שם לו הרב למטרה עליונה להקים את הבניין העתידי בבניה מותאמת אשר כולו יהיה ממוגן על פי כל תקני משרד הביטחון, ואשר השוהים בו יוכלו להיות בטוחים ורגועים להמשיך את הפעילות העניפה של הפצת התורה כרגיל, גם בעתות הסלמה ומלחמה לא עלינו.

מרכז ממלכת התורה בדרום – 'בית הרב יורם' ישתרע על פני שטח רב בבניה של קרוב ל – 15,000 מ"ר, בתכנון מותאם ומדוקדק לפרטי פרטים, אשר ישתרע על פני כמה מפלסים שבעזרת ה' יאכלס בו את הפעילות העניפה של המוסדות.

בין היתר המקום יכיל בית כנסת מפואר עם כ-1,000 מקומות ישיבהועזרת נשים המונה כ – 400 מקומות ישיבה. כוללי אברכים, בית הוראה, חדרי שיעורים, חדר קבלת קהל, מכון ההוצאה לאור "המאיר לארץ" – להפצת אורו ותורתו של הרב יורם  אברג'ל זיע"א, מקווה טהרה רחב ידים, מרכז הדרכה לחתנים וכלות לחיי נישואין מאירים ושמחים, חדרי אירוח לשבתות ולמועדים, אולם אירועים – אולם אירועים וכינוסים ומרכז מורשת – מתחם מיוחד בו יהיו מוצגים כל פרטי חזונו ומורשתו וחייו של הרב יורם מיכאל אברג'ל זיע"א, שיאפשר לבאים מכל העולם ללמוד על תורתו ואורו.

מתגייסים עכשיו להקמת בית המדרש הממוגן, וזוכים בברכת גדולי ישראל>>>

 

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. נגמרה החגיגה  


 2. אולי בית חולים נורמלי באזור? קצת יותר חשוב, לא?  (ל”ת)

  אחד שתוהה

 3. לא ינום ולא ישן שנורר ישראל  (ל”ת)

  חיים

 4. תורה ועבודה  

  שמיל

 5. למה צריך ממוגן? האם התפילות לא מספיק מגינות? האם אין אלוהים שיגן?  (ל”ת)

  ניסים

 6. תרבות  

  היודע

 7. אנשים לא שפויים מבסבזים כסף על מיני גורויים מספיק כבר אם השטיפת מוח  (ל”ת)


;