1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. מקומי

רבנים בכירים בוחנים הקמת מפלגה ספרדית חדשה

ברקע טענות לחוסר ביטוי ותרעומת מהתנהלותו של יו"ר ש"ס באשדוד, אבי אמסלם, בחצרותיהם של כמה מהאדמורי"ם והרבנים בציבור הספרדי בעיר החלו לבחון הקמת מפלגה ספרדית חדשה

אביחי חברד' סיון תשפ"ג 24/05/2023 23:36

סוער באשדוד אשדוד אשדוד צילום: Nati Shohat/Flash90

חצי שנה לבחירות המוניציפליות והשטח הספרדי באשדוד תוסס כפי שלא היה זמן רב, כשבחצרות אדמורי"ם ומשפחת רבנים בולטים בציבור הספרדי בעיר מביעים תרעומת גלויה על התנהלותו של יו"ר סיעת ש"ס המקומית, אבי אמסלם ואף החלו לשקול חלופות.

ממידע שהגיע ל'בחדרי חרדים' עולה כי גורמים בכירים מטעמם של חצרות אדמורי"ם ורבנים בולטים בציבור הספרדי בעיר החלו בימים האחרונים לבחון הקמת מפלגה ספרדית חרדית חדשה שתתמודד למועצת העיר בבחירות הקרובות.

גורם המעורב בשיחות הללו אומר ל"בחדרי חרדים" כי "חצרות גדולות וחשובות בעיר מרגישות שאין להן ביטוי מספיק בפעילות של מפלגת ש"ס המקומית ומפריעה להם גם ההתנהלות הכללית של המפלגה תחת הנהגתו של אבי אמסלם. אי אפשר להתעלם מרבנים וצרכי המוסדות שלהם", אומר אותו גורם.

לאור זאת, בימים אלה נערכות שיחות בין כמה מן הקהילות הספרדיות בעיר, במטרה להתאגד ולהריץ במשותף מפלגה חרדית ספרדית חדשה, במידה ולא יחול שינוי בהתנהלות סיעת ש"ס המקומית.

יצויין, כי בעבר כבר הייתה מפלגה ספרדית שהתמודדה תחת השם "קול הלב" וזכתה לשני מנדטים, מה שמלמד על פוטנציאל של כמחצית מבוחרי ש"ס באשדוד שעשויים לתמוך במפלגה אחרת.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הלוואי  (ל”ת)

  עובדיה

 2. כפיים! עוד פילוג!!!  (ל”ת)


 3. באשדוד.. מי ישמע  (ל”ת)


 4. דבר בעיתו מה טוב  


 5. בהצלחה, רוב מצביעי שס הם לא בני תורה ספרדים, אלא חילונים ומסורתיים ימניים  


 6. למה לכתוב סתם? קול הלב היתה לפני אבי אמסלם וכשניסו מולו קבלו 500 קולות... ובחצרות הרבנים... הרב היחיד שאין ייצוג שלו בש''ס זה הרב פינטו שתמיד הלך עם צחי אבו ולא עם ש''ס אז למה לחרוט כי ווינגרטן בלחץ שהוא הולך לעוף!  (ל”ת)

  אשדודי שמבין

  • קול 


 7. אדמו"רים זה אשכנזים. מיזרחים (לא ספרדים) הם באבות.  (ל”ת)

  שריר

 8. סוף  


 9. העיקר המחלוקת והפילוג. והבונוסים התקועים למעלה.  

  מה זה כבר משנה?

;