1. עמוד הבית
 2. דעות
 3. יחיאל גלאי

זה הזמן להפריך את השקר הגדול של נתניהו // דעה

במשך כהונתה של ממשלת בנט-לפיד וגם לאחר הקמת ממשלת הימין, השתמשו נתניהו וחברי ממשלתו בהסתה השקרית כאילו הממשלה הקודמת העבירה 53 מיליארדי שקלים לטובת "האחים המוסלמים", לחרדים יש סיבות טובות לא להיגרר לשיח הפופוליסטי הזה

יחיאל גלאיז' סיון תשפ"ג 27/05/2023 21:04

יחזור אלינו כבומרנג בנט ועבאס מסתודדים בנט ועבאס מסתודדים צילום: יונ

לא חסרה ביקורת על ממשלת בנט לפיד. שותפיה (בראשות ליברמן) הסיתו בגסות נגד הציבור החרדי, וניסו בכל מאודם לפגוע בתחומים קריטיים ליהדות בארץ: בכשרות, בגיור, בניסיון לחסום את המאבק בטלפונים הלא כשרים, ובמאמץ לפגוע בסיוע שמקבלות משפחות חרדיות בהן האישה עובדת. אלה רק חלק מן הפעולות בהן נקטה הממשלה הקודמת נגד הציבור החרדי, מה שהוביל למרמור קשה שהסתיים בסופו של דבר בנפילתה של הממשלה ובהקמת ממשלה חדשה בה החרדים הם שותפים חשובים ומשמעותיים.

בד בבד, נדמה שהגיעה העת להפריך את השקר הפופוליסטי בו משתמשים חברי גוש הימין עוד מזמן היותם באופוזיציה: 53 מיליארדי שקלים ל"אחים המוסלמים" – כך לפי הגרסה המרוככת; מיטיבי לכת אף הטיחו בבנט ולפיד כי העבירו את אותם מיליארדי שקלים לגורמי טרור כמו עמותות של ארגון החמאס.

הכוונה כמובן היא לתכנית החומש הכלכלית לצמצום הפערים שאושרה בממשלה הקודמת במסגרת ההסכם שנחתם עם יו"ר רע"מ מנסור עבאס. כ–30 מיליארד שקלים הוקצו למשך חמש שנים לכל מגזרי המיעוטים: ערבים, דרוזים, בדואים, צ'רקסים. בצפון ובדרום, בערים המעורבות ובמועצות האזוריות. לתשתיות, חינוך, תחבורה, משטרה, רווחה, חקלאות, תעסוקה ועוד.

השבוע התבשרנו כי ממשלת נתניהו אישרה להעביר בתקציב הנוכחי את אותה תוכנית חומש שאישרה הממשלה הקודמת. אלה למעשה 26.5 מיליארד ש"ח ממה שטרם הועבר מתוך ה-30 מיליארד שבתוכנית המקורית.

כלומר, נתניהו מבין את החשיבות שבצמצום הפערים מול החברה הערבית בישראל, והוא אישר את המשך תכנית החומש שהעבירה הממשלה הקודמת, אך כל זה לא מונע ממנו להמשיך להאשים את הממשלה הקודמת באותו להט פופוליסטי. "אתם מדברים על 14 מיליארד תקציבים קואליציוניים", תקף ראש הממשלה את האופוזיציה השבוע, "כשהבטחתם למנסור עבאס ולאחים המוסלמים 53 מיליארד אלו היו כספים קואליציוניים בלי פיקוח", אמר במליאה.

"לא קיבלנו 53 מיליארד שקל", אמר מנסור עבאס באותו דיון במליאה, והסביר כי המספרים הונפצו כדי להכפיש את ממשלת השינוי. "אבל כן קיבלנו תכנית חומש לצמצום פערים כלכליים וחברתיים לכל מגזרי החברה הערבי. התכנית הזאת לחמש שנים בעלות של כמעט שלושים מיליארד שקל", אמר.

מנסור עבאס נמנע מלהצטרף למקהלת האופוזיציה שמתגוללת על הכספים הקואליציוניים שהוקצו לחרדים. הוא שומר על שתיקה ומכבד. מן הראוי שגם אנחנו נפסיק להשתמש בשקר הנלוז הזה לפיו הממשלה הקודמת העבירה תקציבים לאחים המוסלמים ולחמאס.

פעם אחת, בגלל שעבאס הוא הדמות האופוזיציונית הכמעט יחידה כיום עמה יוכל הציבור החרדי להגיע להבנות והסכמות גם בעתיד, וחבל לקלקל זאת.

פעם שנייה היא שאנחנו, החרדים, שנמצאים בשבועות האחרונות תחת מתקפת הסתה פופוליסטית וחסרת תקדים מצד האופוזיציה, שבניסיונה לפגוע בנתניהו מוצאת את החרדים כקורבן קל להשמצות, צריכים להבין יותר מכולם את מנסור עבאס והמגזר הערבי ואל לנו לתת יד למסע התעמולה הזול נגדם, כי בסוף זה יחזור אלינו כבומרנג.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מאמר ליצני  


  • אפשר הסבר מנומק? חתיכת דפוק חסר דעת (ל”ת)


  • מעולם לא הייתי נגד החרדים, אבל היום יותר מתמיד, נמאסתם! אני ורבים כמוני מתעבים אתכם! (ל”ת)


  • למגיב פה אתה מזמן נמאסת. שורץ אינטרנט שרוצה להביע דעות חרדים 

   חיים

 2. סוף סוף  

  אלעד

  • רק שוטה מוסית מולפג מהשמאל - שיש להניח שאתה נמנה עליהם - מוכן להתייצב גם לצד התנועה האיסלאמית, העיקר לתקוף את נתניהו והליכוד (ל”ת)

   ד.

  • יש ברית לא כתובה בין החרדים והערבים, שניהם אגב אנטיציונים (ל”ת)


  • אז תחליט ערבים טובים או לא כשהם הולכים עם בנט הם טובים (ל”ת)

   צבי

  • עם רשע לא טוענים רק הקהה את שיניו אתה בין כך לא רוצה תשובה עניינית (ל”ת)

   חיים

  • מה? 

   משה

 3. יש הבדל  


  • ועל הכסף שמועבר לחרדים יש פיקוח? הרוב נשאר אצל העסקנים העשקנים... (ל”ת)


 4. מאמר צודק ופשוט  


  • חח... שקוף מידי. מאד מתחיק איך כותבי בשמאל פרובוקטיבים, מן הסתם, ממומנים, כותבים גם כאן. "רוע ושקרים נגד השלטון הקודם"... חח.. שלטון שעלה במרמה, הסתמך על תומכי טרור, נד היהדות - וכשרואים את ההסתה השטנית שלהם היום נגד הממשלה, לכתוב כך - שקוף.... (ל”ת)

   ד.

  • חח... שקוף מידי. מאד מתחיק איך כותבי בשמאל פרובוקטיבים, מן הסתם, ממומנים, כותבים גם כאן. "רוע ושקרים נגד השלטון הקודם"... חח.. שלטון שעלה במרמה, הסתמך על תומכי טרור, נד היהדות - וכשרואים את ההסתה השטנית שלהם היום נגד הממשלה, לכתוב כך - שקוף.... (ל”ת)

   ד.

 5. לא יאומן  (ל”ת)

  חיימלה

 6. המגזר היהודי צריך לקבל תקציב לצימצום הפערים מול המגזר הערבי !!! הם חיים כלכלית יותר טוב מאיתנו וזה גם מפגר רואה!!! כמובן של כללתי כאן את הפשיעה הערבית שהיא אסון אסטרטגי למדינה שאלק מתקראת יהודית... ששם מתגלגלים מיליראדים מידי שנה!!! כמובן באין מפריע !!!!  (ל”ת)


 7. פעם אחת כי .... ופעם שניה כי .... למה לא להגיד להפסיק כי אסור לשקר!!  (ל”ת)

  פעם שלישית

  • פשוט כי זה לא שקר. השקר הוא הכתבה הזו, וגם תגובות כמו שלך... (ל”ת)

   ד.

 8. 53 מיליארד הובטחו לעבאס ב"ממשלה" הקודמת. עבאס זו התנועה האיסלאמית.  

  ד.

  • מה אתה לא מבין? חרדים וערבים - ברית האנטיציונים, דווקא הגיוני... (ל”ת)


 9. הבדל עצום  


  • תגידו איך נותנים לתגובות כאלה מקום? 

   ציפורה

  • אתה גם נאמן למדינה כמו הערבים. אילו טפשות היתה מחלה היית בגבס כל חייך. אתה מיום ליום מתעלה בטפשותך (ל”ת)

   חיים

  • כרגיל אצל חרדים, אף אחד לא מגיב ענינית 


 10. למה להשוות את החרדים לעבאס?? אנחנו לא קשורים לאחים המוסלמים ואיננו חברים של אויבנו  


  • קשורים ועוד איך - ברית האנטיציונים 


 11. הגיע הזמן שתפסיק להנדס את מחשבות בני אדם. כל אחד יודע כמה שוה ביבי וכמה שוה בנט  

  צבי

  • ביבי שווה אפס אחד גדול. עשרת הדברות אצלו המלצה בלבד (ל”ת)

   עמיר

 12. אז גם קודם ידעתם שזה שקר. חרדים שקרנים. הכל חשבון רווח. אין מוסר  

  יובל

 13. השקר של נתניהו או השקר של יחיאל גלאי-הבעת דיעה  

  טופ

 14. שקר בוהק !!!  

  א.שדה

  • חרדים כמוך השקר נר לרגליהם.היושב בשמיים שונא שמשקרים וגונבים 

   עמיר

 15. משה השמאלני  


;