1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

דרמטי: אזרחים יקבלו אוטומטית אלפי שקלים מביטוח לאומי

הוחלט כי כל מי שפנייתו נדחתה בעבר, בעניין פיצוי לנפגעי תאונות אישיות, בקשתו תיבחן בשנית וישולם לו רטרואקטיבית ובאופן אוטומטי הפיצוי לחשבון הבנק | מבדיקה של הביטוח הלאומי נמצאו מאות תיקים, ש-75% מהם נמצאו זכאים וישולמו לאזרחים עשרות אלפי₪ בגינם

קובי ברקתי' סיון תשפ"ג 30/05/2023 13:47

בשורה משמחת המוסד לביטוח לאומי המוסד לביטוח לאומי צילום: Nati Shohat/Flash90

בביטוח הלאומי הרחיבו לאחרונה את הסיוע, ובמסגרתו יכולים נפגעי תאונות אישיות לקבל גמלה גם אם אדם מבוטח בביטוח פרטי. זאת למרות שבביטוח הלאומי לא הייתה אפשרות לקבל גמלה וגם פיצוי מגורם אחר במקביל במסגרת תאונות אישיות.

גמלת תאונות אישיות ניתנת למי שנפגע בביתו, בחופשה או בשעות הפנאי ובעקבות הפציעה איבד את יכולתו להשתכר.

תנאי הזכאות, בין היתר, לגמלה הם: אזרח שעבר את גיל 18 ועדיין לא הגיע לגיל פרישה, תאונה שפגעה בכושר התפקוד הן לשכיר, הן לעצמאי, למי שאינו עובד כלל ולמנהלות משקי בית.   

בעבר, במיוחד עצמאיים, שהחוק לא מעניק להם 'ימי מחלה', והיו מבטחים את עצמם בביטוחים פרטיים - היו מקבלים פיצוי רק מהביטוח הפרטי. כיום ניתן להגיש בקשה לביטוח הלאומי, גם אם ישנו פיצוי מביטוח פרטי ולקבל תשלום מהארגון.

בנוסף, הוחלט כי כל מי שפנייתו נדחתה בעבר, בקשתו תיבחן בשנית וישולם לו רטרואקטיבית ובאופן אוטומטי הפיצוי לחשבון הבנק. 

מבדיקה של הביטוח הלאומי נמצאו מאות תיקים, ש-75% מהם נמצאו זכאים וישולמו לאזרחים עשרות אלפי₪ בגינם. מבין התיקים שכבר שולמו - נמצא מקרה של תאונה אישית של אזרחית שנפצעה במהלך חופשה ונחבלה בצלעותיה, קיבלה פיצוי מהביטוח הפרטי ולאחר בדיקה חוזרת של התיק הופקדו לה מעל ל-18,000 ₪ לחשבון.

בביטוח הלאומי מציינים כי גמלת תאונות אישיות כמעט ולא מנוצלת ואינה מבוקשת על ידי אזרחים ישראלים וכי היו מעוניינים שהציבור יממש את זכאותו לקבלת גמלה במקרים של תאונות אישיות שמתרחשות לעיתים. במקביל להטבה הנוספת בה ניתן לקבל פיצוי מהביטוח הפרטי במקביל לגמלה.

ירונה שלום, מ"מ מנכ"ל הביטוח הלאומי: "הביטוח הלאומי בוחן כל העת כיצד לשפר את השירות ואת הסיוע הנלווה לו. קצבת תאונות אישיות היא קצבה שבדרך כלל זכאותה אינה מוכרת על ידי תושבי ישראל וחשוב שידעו כי הם מבוטחים בה ויש באפשרותם לקבל סעד במקרה של פגיעה שקרת בבית או בחופשה וכתוצאה ממנה נמנע מהאזרח לחזור לעבודתו ולהתפרנס. לעצמאיים מדובר בבשורה של ממש כיוון שההטבה הזו יכולה להעניק להם כיסוי כפול הן בביטוח לאומי והן בביטוח פרטי ומדגיש בפניהם את העובדה שהמוסד סבור שיש לתת מענה כולל לעצמאיים בישראל". 

 

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;