1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. חדשות פוליטיקה

עתירה בליכוד: "להרחיק את נתניהו מכל מעורבות ברפורמה המשפטית"

עו"ד אביעד ויסולי הגיש עתירה מטעם פורום נאמני ארץ ישראל בליכוד המבקשת להרחיק את נתניהו מכל מעורבות ברפורמה המשפטית. ויסולי: "ניתוק רה"מ נתניהו מהרפורמה המשפטית הינו גם אינטרס אישי שלו, כי מעורבותו בה תעורר את המערכת המשפטית לנקום בו בגינה"

אברהם פריינדי"א סיון תשפ"ג 31/05/2023 12:47

"אינטרס אישי שלו" מחאה נגד הרפורמה המשפטית מחאה נגד הרפורמה המשפטית צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

פורום "נאמני ארץ ישראל" בליכוד הגישו היום (רביעי) עתירה לבית הדין של הליכוד המבקשת להרחיק את נתניהו מכל מעורבות ברפורמה המשפטית.

עו''ד אביעד ויסולי אשר הגיש את העתירה, כותב בה כי ניתוק רה"מ נתניהו מהרפורמה המשפטית הכרחי, לאור עמדת היועמ"שית ובג"ץ כי מעורבותו מפרה את הסדר ניגוד העניינים שנתניהו מחויב בו לאור משפטו.

העתירה מבקשת למנות את שר המשפטים ומ"מ ראש הממשלה יריב לוין כממונה מטעם הליכוד על כל ענייני הרפורמה המשפטית, ולהעביר אליו את כל סמכויות ראש הממשלה בנושא, כנדרש בהסדר ניגוד העניינים.

בעתירה צוין כי בג"ץ יותר מרמז בעתירה האחרונה בנושא, שהמשך מעורבות נתניהו ברפורמה המשפטית יאפשר לבג"ץ לדון בהדחתו מתפקיד ראש הממשלה עקב הפרת הסדר ניגוד העניינים.

עו''ד אביעד ויסולי שהגיש את העתירה אמר: "הליכוד וכל גוש הימין מעוניין כי נתניהו יכהן כראש הממשלה לאורך כל הקדנציה ומעבר לכך. היועמ"שית ובג"ץ הבהירו כי העיסוק בכך מהווה הפרת הסדר ניגוד עניינים שלו, ובכך הם מכשירים את הקרקע להדחתו. אין כל סיבה לשחק לידיהם ולהסתכן בהדחת נתניהו.

ויסולי אמר: "ניתוק רה"מ נתניהו מהרפורמה המשפטית הינו גם אינטרס אישי שלו, כי מעורבותו בה תעורר את המערכת המשפטית לנקום בו בגינה. הרחקת נתניהו מכל נושאי הרפורמה המשפטית יסייע גם להעביר אותה ביתר קלות, מבלי לערב בה שיקולים זרים, תרתי משמע. יש בליכוד מנהיגים מוכשרים, ובראשם שר המשפטים יריב לוין, היכולים לטפל ברפורמה המשפטית ולהעבירה ביעילות ללא מעורבות נתניהו".

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. עתירה נגד נתינהו  


;