1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. ביטחון

שכל את רעייתו וכעת איבד בן משפחה נוסף: "אני מזועזע"

בנימין הורגן, שאיבד לפני כשלוש שנים את אשתו בפיגוע אכזרי ביער ריחן, גילה אמש לתדהמתו כי הנרצח בפיגוע בצפון השומרון הוא בנו של רעייתו הטריה | "אני מזועזע, עוד שני יתומים", אמר. "אני מתחנן, תעשו מה שצריך, תחזירו את המחסומים, תצאו למבצע צבאי, די להיכנע ללחץ בינלאומי | יוסי דגן ראש מועצת שומרון: "חומת מגן 2 עכשיו"

צביקה סגלי"א סיון תשפ"ג 31/05/2023 14:32

הטרור הכה פעמיים הריסת בית המחבל הריסת בית המחבל צילום: דובר צה"ל

לאחר פיגוע הירי המזעזע אתמול (שלישי) שהותיר אחריו עוד 2 יתומים, פיגוע שמצטרף לעשרות פיגועי ירי, אבנים ובקבוקי תבערה, המועצה האזורית שומרון יוצאת לקמפיין בדרישה לעצור את פיגועי הירי שמחזירים את ישראל לימי האינתיפאדה השנייה: במועצה דורשים "לצאת למבצע צבאי התקפי בתוך הרשות הפלסטינית הטרוריסטית - למבצע "חומת מגן 2", לאסוף את הנשקים ולהחזיר את המחסומים הביטחוניים - מה שהיה יכול להציל אמש את מאיר תמרי הי"ד".

בנימין הורגן, שנמצא בלב הטרגדיה, שכל בפיגוע הירי את חתנה של אשתו הטריה, כ-3 שנים אחרי ששכל את אשתו אסתר בפיגוע אכזרי ביער ריחן, לא רחוק ממקום הפיגוע אמש, מצטרף לדרישה. הבוקר הוא אומר דברים קשים: "אין לי מילים. אנחנו לא יכולים להמשיך לסבול את הדבר הזה. אני מזועזע. עוד שני יתומים עכשיו. זה בלתי נתפס. והדבר הנורא מבחינתי הוא שיש דרך לעצור את זה".

"ממשלת ישראל נכנעת ללחץ בינלאומי במקום להגן על האזרחים שלה. אני מבקש, אני מתחנן. אני לא רוצה ללוות עוד יתומים. תעשו מה שצריך. תאספו את הנשקים. תצאו למבצע צבאי אם צריך תחזירו את המחסומים. למען עלמא הקטנה, למען יהב שלא יזכה להכיר את אבא שלו, למען עם ישראל", הוסיף הורגן.

נצמדים לרכב ופותחים באש: תיעוד הפיגוע הקטלני

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון אמר: המצב הזה לא יכול להמשך. הממשלה הזו צריכה להתעשת. אנחנו לא נמשיך לשבת בבית ולראות אזרחים ישראלים נרצחים. יש דרך לעצור את מסע הטבח הזה. מדינת ישראל צריכה להחליט שהחיים של האזרחים שלה באים לפני מרקם החיים של האויב שמנסה לרצוח בנו בתל אביב, בבקעה ובשומרון. הממשלה חייבת להפסיק לפחד ממה יגיד נשיא ארה"ב, הגיע הזמן שתפחד מעוד ילד שגדל יתום ועוד משפחה ישראלית שלעולם לא תשוב להיות כמקודם וביידן ינשום עמוק. יסיים לגנות ויחזור לענייניו".

"תושבי השומרון ועם ישראל מאוחדים בדרישה לצאת למבצע התקפי לאיסוף הנשקים חומת מגן 2, והחזרת המחסומים הביטחוניים. זה מה שעצר את האינתיפאדה השנייה וזה מה שיעצור היום את הטרור המשתולל. כולם יודעים זאת גם במערכת הבטחון וגם בממשלה. צריך לעצור את גל הטרור ש'הרשות הפלסטינית' הרצחנית מובילה. אמש הפת"ח, הזרוע הצבאית של הרשות הפלסטינית לקח אחריות על הפיגוע. לא תעמוד על דם רעך. תעצרו מחר בבוקר את הפיגוע הבא".

בנימין סיפר לאחר מכן על הדרך בה גילו על הרצחו של מאיר: "טל התקשרה מיד אחרי שקרה האירוע, היא עוד לא ידעה שזה מאיר אבל עדכנה שהיה פיגוע בכניסה לחרמש ושהיא בלחץ מזה. אנחנו יצאנו מיד מהבית, בדרך לכיוונה הבנו שמדובר במאיר וחשבנו שהוא רק פצוע. כשהגענו לחרמש ונסעתי עם טל גם אז חשבתי שהוא רק פצוע ושהוא בהכרה, אבל כשהגענו לבית החולים הודיעו לטל ולי שהוא לא איתנו".

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מה הקשר?  


  • ההסבר הוא 

   יוסי

  • ההסבר הוא 

   יוסי

;