1. עמוד הבית
 2. עסקים ונדל"ן
 3. בארץ

בדיון בוועדת הכספים על רווחי הבנקים: "צריך לבטל את רשות התחרות"

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, אמר כי רשות התחרות לא מטפלת בנושא הריבית על פיקדונות הבנקים | "לא נרפה מהנושא. בלי חקיקה אני לא רואה פתרון אחר", אמר יו"ר הועדה גפני

ראובן כספיי"א סיון תשפ"ג 31/05/2023 14:08

"מדברים כמו אדמו"ר" ועדת הכספים ועדת הכספים צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

בדיון שנערך הבוקר (רביעי) בוועדת הכספים בנושא רווחי הבנקים שאינם מגולגלים לפיקדונות של הציבור אמר אלעד מקדסי מרשות התחרות כי הם "עורכים זה מספר חודשים בדיקה. ביקשנו באחרונה נתונים בסבב שלישי. מהנתונים שאספנו עולה כי יש רמת תחרות שונה כשמדברים על לקוחות חזקים אל מול לקוחות חלשים. המטרה שלנו לנקוט צעדים בנושא הזה, כשכל הסמכויות על השולחן".

כזכור, סמוטריץ' תקף אתמול (שלישי) את הבנקים על הרווחים העצומים אותם הם גורפים לכיסם בגין העלאות הריבית בשנה האחרונה. לדבריו, "אני מוצא היגיון רב במיסוי רווחי היתר הללו בשיעורים גבוהים, בעיקר כדי למנוע מהבנקים את המוטיבציה להשיג אותם". הוא סבור שזה צריך להיות הפתרון לגידול החד ברווחי הבנקים, ולא הצעות חוק למיניהן שהוגשו על ידי חברי כנסת שמבקשות להתערב בתמחור הריביות בבנקים, שהן, לדבריו, הצעות מזיקות".

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, אמר כי הרשות, שתפקידה הוא לוודא שרווחי הבנקים מגולגלים לציבור בצורה של ריבית על הפיקדונות, גוררת רגליים ולא מטפלת בנושא, ובכלל, ייתכן ששר הכלכלה ברקת צודק בביקורת שלו על הרשות. "יכול להיות שרשות התחרות באמת מיותרת. אם לא נקבל תוך זמן קצר נתונים ותוכנית של הצעדים שאתם הולכים לעשות, נפנה לממשלה ונגיד לה שאנחנו חושבים שצריך לבטל את רשות התחרות", איים גפני.

גפני לא חסך גם ביקורת מבנק ישראל, המפקח על הבנקים: "אתם מדברים כאילו אתם אדמו"ר. 'אנחנו מצפים, אנחנו מברכים'. אני הייתי אחראי על חוק בנק ישראל, וכשבניתי את החוק ציפיתי שלא תהיו אדמו"רים, אלא תיתנו הוראות והנחיות", אמר גפני לנציגת בנק ישראל רויטל קיסר שנכחה בדיון.

בסוף הדיון הודיע גפני כי בכוונתו לקיים דיון נוסף בעניין הריביות בבנקים בעוד שבועיים וכי חברי הוועדה יישבו ביחד ויחליטו על כיוון לפעול בו. "לא נרפה מהנושא. בלי חקיקה אני לא רואה פתרון אחר", אמר.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ומה עם רו הרוחים של אסם, שטראוס  

  יחי

 2. זה מזעזע!!!  

  אני

 3. הבן אדם צועק כמו כלב כל היום וחושב שאנחנו קונים את העצמות שהוא מוכר לנו , בושה! לא עושים כלום חוץ מלצעוק גוועלד, תפנה תמקום לצעירים, שגם הם רע במיעוטו.  (ל”ת)

  אוי טעטא

 4. רוצים תוצאות לצעוק ולזעוק כולם יכולים הצבעתי ג בשביל תוצאות בשביל לשמוע אותך זועק לא הייתי צריך ללכת לקלפי  

  קובי

 5. גפני צבוע  


 6. מניות הבנקים  

  אזרח

 7. פני הדור כפני הכלב שאומר כל היום הב הב זה בעיה שהעבודה הזרה של הדור זה כסף אז רודפים אחרי הכסף כמו טירוף זה ההסבר ההגיוני והאמיתי לכל מה שקורה פה רק התורה יכולה להגיע לאמת באמת וזאת הסיבה פשוט מאוד  (ל”ת)


 8. רווחים מלאים בשחיתות  


;