1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. עיתונות ותקשורת

השרה גילתה את קבר הסבא רבא שלה

במסגרת ביקורה של שרת התחבורה מירי רגב, בעיר הולדתו של אביה, פליקס סיבוני בלארצ'ה במרוקו, היא גילתה את קבר הסבא רבא שלה, אליהו סיבוני, ארגנה מניין והתפללה לעילוי נשמתו

יענקי פרברי"א סיון תשפ"ג 31/05/2023 20:15

"השגחה עליונה" המצבה שהתגלתה המצבה שהתגלתה צילום: באדיבות המצלם

הפתעה מרגשת במיוחד ציפתה אתמול לשרת התחבורה, תת אלוף מירי רגב, בביקור בעיר הולדתו של אביה, לארצ'ה במרוקו.

תחילה היא גילתה את הבית שבו גדל אביה, פליקס סיבוני, עד גיל 7, באזור סוקו צ'יקו (השוק הקטן) ברחוב ריאל ליד השוק, בהדרכה בשיחת וידאו עם אביה בישראל. היא התקבלה בחום על ידי השכנים, ואביה תיאר במדויק את כל בתי העסק ברחוב. היא גם פגשה את מעסיקו בנמל של סבה, סלומון סיבוני ז"ל.

אבל השיא המדהים והמרגש היה כשהיא החליטה לבקר בבית העלמין הסמוך, בו קבורים יהודים רבים, ביניהם אנוסים שברחו בספרד. לפתע היא גילתה את קברו של הסבא רבא שלה, הרב אליהו בן אליאס סיבוני ז"ל. לאחר בירור מעמיק התברר כי השבוע, בצירוף מקרים מצמרר, חל בדיוק יום פטירתו.

בהתאם לארוע המרגש, ביחד עם מלווי השרה, הושלם מניין במקום והוקרא קדיש לעילוי נדמתו של הסבא רבא. "זוהי סגירת מעגל עבורי לבקר בתפקיד שרה בממשלת ישראל בעיר הולדתו של אבי", אמרה השרה רגב. "מה שמלמד על הדרך הארוכה שעשו ההורים שלנו, דור המייסדים של הארץ. במיוחד התרגשתי לראות את יד ההשגחה העליונה כשזכיתי היום להתפלל ולהגיד קדיש על קברו של סבא רבא שלי סמוך ליום פטירתו. אני לא יודעת מתי בפעם האחרונה נאמר כאן קדיש במניין, זו זכות גדולה ואני מודה עליה לבורא עולם".

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מירי רגב כל הכבוד!!! ממש מרגש! אם לא היה הסבא כזה צדיק זה לא יכול היה לקרות  (ל”ת)

  דרור

 2. קבר סיבוני  

  יעכנא

 3. שמחתי שזכיתי  

  פריצי

;