1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. היכלי הישיבות

בני מרן הרב אדלשטיין לנתניהו: "הצוואה של אבא שאתה צריך לדאוג לחינוך"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע לניחום אבלים ממושך אצל בני מרן ראש הישיבה הגאון הרב גרשון אדלשטיין זצ"ל מלווה בח"כ גפני. מדובר בביקור שני של נתניהו בבית ברחוב ראב"ד אחרי הביקור לפני הבחירות. הבנים לביבי: "הצוואה של ראש הישיבה שאתה צריך לדאוג לחינוך"

משה ויסברגי"א סיון תשפ"ג 31/05/2023 18:32

בפעם השניה ברחוב ראב"ד נתניהו מנחם בבית הרב אדלשטיין זצ"ל נתניהו מנחם בבית הרב אדלשטיין זצ"ל צילום: באדיבות המצלם

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע היום (רביעי) לניחום אבלים אצל בני מרן ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין זצ"ל בכדי לנחמם על האבל הכבד בהסתלקות אביהם מנהיג הציבור החרדי.

שעות קודם בואו נחסם רחוב ראב"ד בבני ברק לתנועת כלי רכב ואבטחה כבדה של השב"כ בכל הרחוב והאזור, לצד מחסומים ליד הבתים.

נתניהו הגיע מלווה ביו"ר 'דגל התורה' חבר הכנסת משה גפני לצד הנכד מוטי פלאי ששימש את סבו בנאמנות ובמסירות בשנים האחרונות. 

ראש הממשלה שוחח עם בניו של ראש הישיבה זצ"ל וניחמם במשך למעלה מחצי שעה. בני מרן הרב אדלשטיין אמרו לנתניהו: "הצוואה של אבא שאתה צריך לדאוג לחינוך".

נתניהו אמר בניחום האבלים: "כי אם המשטרה אמרה שהיו 200 אלף בני אדם, כנראה היו 400 אלף".

במהלך הניחום הגיש מוטי פלאי לראש הממשלה נתניהו את הפתק חיזוק של סבו ראש הישיבה זצ"ל שחילק לכלל הציבור שעלו לבקש ממנו עצה וברכה. לאחר מכן ניחם נתניהו את הבנות של ראש הישיבה זצ"ל, הרבניות לבית לוי, אדלר וגרבוז.

מדובר בביקור השני של נתניהו בחצי שנה האחרונה בבית ברחוב ראב"ד 17, הביקור הראשון התקיים במעונו של ראש הישיבה זצ"ל ערב הבחירות הקודמות שבסיומה הושג הסכם השלום ביהדות התורה.=

לאחר הביקור קבוצת בחורי ישיבות צעקו לעבר השיירה של נתניהו 'מחה תמחה את זכר עמלק ואפיקורס".

הסקרנים ברחוב ראב"ד לצד האבטחה והמחסומים. צילום: זירת החדשות 

אתמול כתב נתניהו על הסתלקותו: "עולם התורה, וכמוהו עם ישראל כולו, איבדו היום תלמיד חכם ומנהיג דגול – את נשיא מועצת גדולי התורה וראש הישיבה, הרב גרשון אדלשטיין זצ''ל, שכל חייו היו קודש. אני דואב על לכתו מאיתנו, ואני שולח את תנחומיי העמוקים לבני משפחתו. הרב אדלשטיין תמיד זכר את שנות ילדותו ברוסיה הסובייטית, שבה הוא נאלץ ללמוד תורה בסתר. בניגוד לכך, כאן בישראל, נפלה בחלקו הזכות לפרוש את כנפיו בגלוי על עולם הישיבות הליטאי. הוא מעולם לא קיבל זאת כדבר המובן מאליו. אדרבה, האחריות לעיצוב דמותם הרוחנית של המוני בית ישראל הדריכה אותו יומם ולילה".

"הרב אדלשטיין היה חדור אהבת ישראל לכל אדם. הקֶשֶב הרגיש שלו לאתגרי הדור הביא אותו להדריך, להנחות, לכוון, לחזק ולעודד. שיעוריו וחיבוריו בתלמוד ובהלכה נתנו ביטוי לשקדנותו העצומה. ההתמדה הכבירה שלו תוסיף לעורר השראה בשומעי לקחו. זכיתי להיפגש עם הרב לפני חודשים אחדים, והאור שקרן מעיניו מלאות התבונה והחוכמה היהודית הותיר בי חותם בל-יימחה. החשיבות של הנחלת מורשת ישראל לילדי ישראל בקעה ממעמקי נפשו. הרב גרשון אדלשטיין זצ"ל נפטר כמה ימים לאחר שקראנו בתורה את פרשת 'נָשֹא', הנפתחת במילים: "נָשֹׂא אֶת רֹאשׁ בְּנֵי גֵרְשׁוֹן גַּם הֵם לְבֵית אֲבֹתָם לְמִשְׁפְּחֹתָם". שמו הטוב יינשא בפי כל – בדור הזה ובדורות הבאים".

ראש הממשלה בניחום אצל הבנים. צילום: באדיבות המצלם

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. את דברי הצוואה האלה האבלים צריכים לומר לנציגים החרדים בכנסת ולא לנתניהו.  

  אברהם

 2. ביבי ( נואף חילוני אוכל שרצים לתאבון) ידאג לחינוך?  

  ליטאי

 3. עכשיו ימכרו כל דבר ששיך לרב במליוני שקלים ויעשו קופה יפה על חשבון המת .. כמו שמכרו את החפצים של הרב קרנבסקי  (ל”ת)


 4. כל הכבוד שהגיע לכבד את הציבור הליטאי!  


 5. אתם פקקטה אתר. התגובות שאתם מכניסים באיחור הן כמו אתרוגים אחרי סוכות  (ל”ת)

  דודי

 6. 1. לא מכובד שבניחום אבלים על גדול בישראל (בפט בשעות הראשונות לניחום בכלל) מככב ראש ממשלה שהוא סמל לחילוניות ולהיפך והניגוד לגדולי התורה.  (ל”ת)


 7. מה שזה אומר  

  דואג לחינוך

;