1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

המטרות שישראל תקפה בסוריה והקשר של חיזבאללה

גורם מודיעיני במזרח התיכון מסר כי בין המטרות שישראל תקפה בתחילת השבוע היה מחנה אימונים של יחידת "תיק הגולן" של חיזבאללה שבו פעיליה התאמנו לקראת פעילות נגד ישראל

יענקי פרברי"ב סיון תשפ"ג 01/06/2023 10:17

יחידת תיק הגולן  איש הצללים של חיזבאללה בדרום סוריה איש הצללים של חיזבאללה בדרום סוריה צילום: כאן חדשות

בתקיפה שיוחסה לישראל בתחילת השבוע באזור דמשק הופצץ מחנה אימונים של פעילי יחידת "תיק הגולן" של חיזבאללה שבו הם התאמנו לקראת פעילות טרור נגד ישראל, כך דיווח רועי קייס ב'כאן חדשות'.

כזכור, הערוץ הסעודי אל-חדת' פרסם בשבוע שעבר כי יחידת תיק הגולן שפועלת בעבור חיזבאללה בדרום סוריה בשנים האחרונות להקמת תשתית טרור נגד ישראל קיימה לאחרונה אימונים צבאיים בבסיס א-דמייר בצפון מזרח דמשק, לקראת התקפה של כוחות אמריקניים בסוריה. הערוץ אף פרסם תצלום אווירי של הבסיס.

לפי גורם מודיעיני באזור, מחנה האימונים הזה של יחידת תיק הגולן של חיזבאללה היה מבין היעדים שהותקפו, נוסף על יעדים הקשורים למפקדת הדרום של חיזבאללה. ההערכה היא שבאותו מחנה אימונים בא-דמייר, אנשי תיק הגולן התאמנו לקראת פעילות טרור נגד ישראל ולכן המחנה המדובר הותקף.

החודש חשף רועי קייס בכאן חדשות את הקלסתרון של איש הצללים של חיזבאללה בדרום סוריה המכונה "אבו עלי" שפעל בחודשים האחרונים וממשיך לפעול ביתר שאת כדי לגייס מקומיים סוריים לאיסוף מודיעין על ישראל לטובת תשתית הטרור של חיזבאללה.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;