1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. היכלי הישיבות

האיש נדהם: מי קשקש על התארים של הרב אדלשטיין

אדם שהתארח לפני עשור שנים אצל אחד מבניו של ראש הישיבה זצ"ל, שלף ספר שחיבר מרן מארון הספרים וגילה לתדהמתו כי נמחקו התארים "ראש ישיבת פוניבז'" ו"הגאון הגדול" באמצעות קשקוש עליהם | כששאל את הבן המארח מי הוא זה ואיזה הוא אשר מלאו לבו לעשות כן, נדהם עוד יותר

קובי עוזיאליי"ב סיון תשפ"ג 01/06/2023 12:24

"לא אשכח את זה כל חיי" הגרי"ג אדלשטיין בברכת האילנות הגרי"ג אדלשטיין בברכת האילנות צילום: שוקי לרר

איש התקשורת ינון מגל משתף בשעות האחרונות סיפור שמעיד על גדלותו וענוותונתו של מרן ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין זצ"ל ששלח לו אחד מחבריו.

"סיפור יפה שקיבלתי מהאיש שזה קרה לו: רוצים לדעת מי היה הרב אדלשטיין שנפטר היום? קבלו סיפור. סיפור שקרה לי בעצמי. לפני 10 שנים בערך יצא לי להתארח בשבת אצל אחד הבנים של הרב (שהוא רב גדול בעצמו) וראיתי שיש בארון הספרים חוברת חידושים מתורת אביו (הגרי"ג זצ"ל) הוצאתי את החוברת מהספריה וחשכו עייני".

מרן ראש הישיבה זצ"ל מוקף בתלמידיו. צילום: שוקי לרר.

"מישהו קישקש על הכריכה. מחק את התואר "ראש ישיבת פוניבז'" מחק את התואר "הגאון הגדול" כמדומה שהשאיר רק את "רבי" זה הכאיב לי מאוד, (כי באותה התקופה קמו כמה קיצוניים כנגד הרב על כמה מההכרעות שלו.)", מספר האיש ומוסיף, "לקחתי את החוברת וניגשתי עם זה לבנו ושאלתי "הגם לכבוש את המלכה עימי בבית"?! עד כאן הקיצוניים הללו הגיעו?! להשחית ולהרוס את החוברות שבתוך הבית של הבן של הרב?!".

"והוא ענה לי. ואני לא אשכח את זה כל חיי. זה לא הם, זה הוא!", מספר האיש, "הוא. כלומר הרב בעצמו. הוא זה שמחק. הוא היה בבית וראה שככה כתבו עליו, כאלו תוארים. כאלו שבחים. וזה צרם לו, אז הוא מחק... כל מי שבורח מהכבוד - הכבוד רודף אחריו!".

"עברו 10 שנים. ותראו איזה כבוד גדול עשו לו במותו!", סיכם האיש את סיפורו.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חבל על דאבדין ולא משתכחין!  (ל”ת)


 2. זה הכי לא הסגנון של הרב  


  • זה הכי הסגנון של הרב עוד יותר מכמעט כל רב אחר (ל”ת)


  • גם אם זה לא נכון... 

   יהודי

 3. דבר דומה סיפר לנו הגר"י אדלשטיין זצוק"ל  

  א

 4. ענק  

  פ

 5. נשמע לי קצת סיפור כמו עם המרק  

  תמר

 6. אבידה גדולה לעם ישראל  (ל”ת)


 7. האח שלו החזיר בתשובה את עודד מנשה ועדן הראל.  (ל”ת)


;