1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. מדיני

שר החוץ: "ישראל לא תאפשר לאיראן להשיג נשק גרעיני"

שר החוץ אלי כהן נפגש עם שר החוץ האוסטרי והעביר מסר לקראת כינוס מועצת הנגידים של הסוכנות הבינ"ל לאנרגיה אטומית ולאיראן שיתקיים החודש בווינה: "יש לקבל החלטות דיפלומטיות קשות היום על מנת למנוע מלחמה"

יענקי פרברי"ב סיון תשפ"ג 01/06/2023 15:07

"למנוע מלחמה" שר החוץ כהן עם שר החוץ האוסטרי שר החוץ כהן עם שר החוץ האוסטרי צילום: שגרירות ישראל בוינה

שר החוץ אלי כהן מסיים את ביקורו המדיני במדינות מרכז אירופה בפגישה עם שר החוץ של אוסטריה, אלכסנדר שאלנברג. השרים דנו בחיזוק היחסים הבילטראליים בין המדינות כמו גם את החזית הפרו ישראלית במדינות מרכז אירופה. שר החוץ כהן שוחח עם עמיתו האוסטרי על ההחלטה המדאיגה של הסוכנות הבינ"ל לאנרגיה אטומית לסגור את אחד מתיקי החקירה נגד איראן ועל הדרכים למנוע מאיראן להמשיך ולהוות איום על מדינות המזרח התיכון ואירופה. השר כהן הודה לשר שאלנברג על מחויבותה של אוסטריה לביטחונה של מדינת ישראל כפי שמופיע בעקרונות היסוד של אוסטריה.

שר החוץ אלי כהן עביר מסר לקראת כינוס מועצת הנגידים של הסוכנות הבינ"ל לאנרגיה אטומית ולאיראן שיתקיים החודש בווינה: "יש לקבל החלטות דיפלומטיות קשות היום על מנת למנוע מלחמה". שר החוץ הדגיש כי "ישראל לא תאפשר לאיראן להשיג נשק גרעיני". אוסטריה, מידידותיה הטובות של ישראל באירופה, הוסיפה לפני מספר שנים את עקרון ביטחון מדינת ישראל כבסיס לקיומה של אוסטריה.

שר החוץ אלי כהן: "בשבוע הבא יתקיים בווינה מפגש של מועצת הנגידים של סבא"א. על הקהילה הבינ"ל ועל הסוכנות הבינ"ל לאנרגיה אטומית לקבל החלטות דיפלומטיות קשות ונדרשות היום, על מנת למנוע מלחמה מחר.

סגירת תיקי החקירה של הסוכנות נגד איראן לא יחזירו את איראן למוטב. ישראל לא תיתן שמשטר האייתולות בטהרן יחזיק בנשק גרעיני. אוסטריה מובילה ביחד עם מדינות נוספות במרכז אירופה את החזית הפרו ישראלית באיחוד האירופי, ומסייעת לישראל להמשיך ולחזק את היחסים עם האיחוד".

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;