1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. חדשות פוליטיקה

השר שיקלי: "התבטאות נציג הממשלה בעניין מגילת העצמאות - החטאה"

השר עמיחי שיקלי התייחס לאמירתו של עו"ד אילן בומבך וטען כי זו הייתה "החטאה מצערת". שיקלי הוסיף כי האמירה ציערה אותו, "גם אם חלק ממנה היה נכון עובדתית, כי זהו מסמך מקודש"

אביחי חברכ"ח אלול תשפ"ג 14/09/2023 09:40

"זהו מסמך קודש" עמיחי שיקלי עמיחי שיקלי צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

השר עמיחי שיקלי מהליכוד התייחס הבוקר (חמישי) לאמירתו של עו"ד אילן בומבך, נציג הממשלה שאמר במהלך הדיון בבג"ץ על חוק הסבירות כי "מגילת העצמאות נכתבה על ידי 37 אנשים" ואמר כי זו "הייתה החטאה מצערת".

בריאיון לכאן רשת ב' שיקלי טען כי האמירה ציערה אותו, "גם אם חלק ממנה היה נכון עובדתית, כי זהו מסמך מקודש". לדבריו, "עצם הדיון באפשרות לפסול חוק יסוד היה בעייתי, אבל יש לכבד את ההחלטה שתתקבל ולהתמודד איתה בכלים פרלמנטריים".

שיקלי התייחס גם לסערת העברת המשוריינים לרשות הפלסטינית ואמר: "בפועל, אלה לא משוריינים אלא רכבים ממוגנים. הבנתי שהפרסום על אמצעי הסייבר לא היה נכון".

הוא חשף: "פגשנו יום קודם גורם שאישר את הדיווח על הרכבים הממוגנים, לכן הנחתי שהמידע על הציוד הנוסף גם אמיתי, לפחות בחלקו, ואמרתי שהוא צריך לעבור בקבינט. התוצאה של כל זה היא שעכשיו הפיקוח יהיה יותר מהודק".

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. במגילת העצמאות כתוב שזה מדינה יהודית  


    • ווא, אין גבול לבורות. זה היה מובן מאליו היא דמוקרטית ויש בה עקרונות דמוקרטיים מובהקים, כמו יצוג לכל המגזרים, שיוויון מגדרי, דתי ועוד.... (ל”ת)

      זה פשוט היה מובן מאליו והמגילה מבהירה זאת

;