1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

נקבע תאריך לחילופי השבויים בין איראן לארצות הברית

הסכם חילופי השבויים בין איראן לארצות הברית אמור להיכנס לתוקף ב-18 בספטמבר. לא פורסם המקום בו יתקיימו חילופי השבויים, אך צוין כי זה יקרה יום לפני מושב העצרת הכללית של האו"ם בניו יורק

יענקי פרברכ"ט אלול תשפ"ג 15/09/2023 08:22

חמישה תמורת חמישה קבוצת איראנים נפגשים עם נשיא איראן בארה"ב במהלך העצרת הכללית של האו"ם נשיא איראן עם איראנים בעצרת הכללית שנה שעברה צילום: Iran international

סוכנות הידיעות בלומברג, בציטוט מקורות יודעי דבר, דיווחה כי ארצות הברית ואיראן יישמו את הסכם חילופי השבויים ביום שני, 18 בספטמבר. זהו צעד ראשון לקראת משא ומתן חדש על תוכנית הגרעין של איראן. חמישה אסירים איראנים בארה"ב ישוחררו בתמורה לחמישה בני ערובה אמריקאים באיראן.

התאריך המדויק של ההחלפה טרם נקבע, אך סביר להניח שההחלפה תתקיים ב-18 בספטמבר, יום אחד לפני מפגש של מנהיגי העולם בעצרת הכללית של האו"ם בניו יורק.

לפני כחודש דווח כי איראן וארה"ב הגיעו להסכמה על חילופי שבויים והפשרה של שישה מיליארד דולר השייכים לאיראן והיו מוקפאים בבנק בדרום קוריאה.

בימים האחרונים ההסכם גרם לגל של ביקורת נגד ג'ו ביידן, נשיא ארצות הברית. המבקרים אומרים כי שחרור הדולרים החסומים יעודד את איראן לקחת בני ערובה נוספים וכי אין לעשות הסכם עם ממשלת איראן.

 

 





הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;