1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

נאצי שחילק פליירים אנטישמיים גזעניים נעצר

משטרת סנדוסקי באוהיו קליבלנד עצרה נאצי שהפיץ פליירים אנטישמיים. הנאצי עומד בפני אישומים של איומים אתניים, ואיומים בנסיבות מחמירות. בלש אחד אמר לנאצי, "אתה חושב שאנשים רוצים לראות את זה?"

יענקי פרברכ"ט אלול תשפ"ג 15/09/2023 09:20

מסרי שנאה כלפי הקהילה היהודית שוטרים עוצרים את הנאצי בביתו. מעליו תלוי דגל נאצי שוטרים עוצרים את הנאצי בביתו. מעליו תלוי דגל נאצי צילום: משטרת קליבלנד

משטרת סנדוסקי באוהיו קליבלנד ארה"ב, עצרה גבר נאצי בגין איומים נגד יהודים. אוסטין רוג'רס נחקר בביתו על ידי בלשים ביום רביעי האחרון, הוא נאזק ונלקח למעצר. הוא מואשם בהפצת פליירים עם מסרי שנאה כלפי הקהילה היהודית, והקהילה האפרו אמריקאית.

משטרת סנדוסקי החלה לחקור לגבי העלונים מלאי השנאה שהונחו מחוץ לבתים רבים לאחר שקיבלה שיחות מודאגות מתושבים. הבלשים דפקו ביום רביעי האחרון על דלת ביתו של רוג'רס, הוא ענה ואומר לשוטרים שהוא הרגע התעורר.

רוג'רס התיישב על הספה ממש מתחת לתמונה גדולה של צלב קרס. כשנשאל על ידי הבלשים, "למה אתה שם שקיות עם אורז בחניות", הוא ענה שהם פליירים וזה חוקי להפיץ אותם, אבל הבלש מודיע לו בפתאומיות שזה למעשה לא חוקי. לאחר מכן מצווה על רוג'רס להניח את ידיו מאחורי גבו והוא אוזק אותו.

רוג'רס עומד בפני אישומים של איומים אתניים, ואיומים בנסיבות מחמירות. קופסה מלאה בעלונים נמצאה בביתו והוחרמה כראיה על ידי המשטרה. בלש אחד אמר לרוג'רס, "אתה חושב שאנשים רוצים לראות את זה?"

אנשים שגרים באזור אומרים שהם מודאגים, אבל לא מופתעים. "אנחנו לא ממש מופתעים", אמרה אישה אחת שביקשה לא להזדהות לחדשות 19.

שכנים אחרים אמרו שזה בסדר שיש דעות אחרות, "אבל להפיץ חומר מזיק לחייהם של אנשים אחרים ולשפוט אותם על סמך הדת, הגזע או הרקע שלהם זה לא בסדר".

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;