1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

ארה"ב הטילה סנקציות על פעילי חיזבאללה וחברות הקשורות לארגון

משרד האוצר של ארצות הברית השית סנקציות על אישים ותשתיות כלכליות של חיזבאללה הפועלים בדרום לבנון ודרום אמריקה. אחד מהם פעיל של הארגון, שביצע פיגוע תופת נגד בנין הקהילה היהודית בבואנוס איירס ארגנטינה בשנת 1994

יענקי פרברכ"ט אלול תשפ"ג 15/09/2023 10:39

סמים הוסלקו במשלוח פירות דגל חיזבאללה בגבול לבנון דגל חיזבאללה בגבול לבנון צילום: Ayal Margolin/Flash90

המשרד לבקרת נכסים זרים במשרד האוצר האמריקאי, בתיאום עם המנהל לאכיפת הסמים הטיל ב-12 בספטמבר סנקציות כלכליות על שבעה אנשי חיזבאללה וגופים מרכזיים ברשת המייצרת הכנסות לפעילות חיזבאללה ומאפשרת את נוכחותו בדרום אמריקה, כך דיווח מרכז המידע למודיעין ולטרור על שם אלוף מאיר עמית.

בין אלה שהוטלו עליהם הסנקציות הוזכרו: עאמר מחמד עקיל רצ’א, פעיל חיזבאללה בכיר, המתגורר בלבנון. הוא ושותפיו מנהלים עבור חיזבאללה עסק יצוא פחם מקולומביה ללבנון. כשמונים אחוזים מהכנסותיו הינן לטובת הארגון. עאמר היה אחד הפעילים המבצעיים של הארגון, שביצעו את פיגוע התופת נגד בנין הקהילה היהודית בבואנוס איירס ארגנטינה בשנת 1994, בו נהרגו 85 בני אדם ומאות נפצעו.

סאמר עקיל רצ’א, אחיו של עאמר. צוין, שהוא משמש מנכ”ל ויו”ר מועצת המנהלים של חברת BCI Technologies C.A, הפועלת מוונצואלה. גם החברה נכללת בסנקציות מתוקף היותה בבעלותו ובניהולו של סאמר. עוד הוזכר כי סאמר היה מעורב בניסיון הברחת חצי טון קוקאין בשווי של כ-15 מיליון דולר ארה”ב, שהוסלקו במשלוח פירות אשר נתפס באל-סלוודור.

מהדי עקיל חלבאוי, בנו של עאמר. מהדי מנהל מטעם אביו פעילות עסקית בקולומביה. הוא הקים ומשמש כמנכ”ל חברת הפחם Zanga S.A.S. גם החברה נכללת בסנקציות, מתוקף היותה בבעלותו ובניהולו של מהדי.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;