1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

היועמ"שית: "לאפשר ללוין להגיש תגובה נוספת, אין צורך לבטל הצו"

היועמ"שית גלי בהרב מיארה פרסמה את עמדתה בנוגע לדרישת השר לוין לבטל את הצו על תנאי שניתן בעתירה על הוועדה לבחירת שופטים. "אין צורך בביטול הצו, אבל יש לאפשר לשר המשפטים ולממשלה להגיש תשובה נוספת מטעמם", כתבה

אברהם פריינדכ"ט אלול תשפ"ג 15/09/2023 10:14

לקראת הדיון בשבוע הבא יריב לוין יריב לוין צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

היועמ"שית גלי בהרב מיארה פרסמה היום (שישי) את עמדתה לגבי דרישת סגן ראש הממשלה ושר המשפטים יריב לוין שדרש מבג"ץ לבטל את הצו על תנאי שהוציאו השופטים בעתירה לכינוס הוועדה לבחירת שופטים, וקבעה כי "אין צורך בביטול הצו".

לצד זאת מיארה ציינה כי צריך לתת לשר ולממשלה להגיש תשובה נוספת מטעמם. "אין צורך בביטול הצו, אבל יש לאפשר לשר המשפטים ולממשלה להגיש תשובה נוספת מטעמם, שבה יוכלו להוסיף על תגובתם שכבר הוגשה, ככל שיראו בכך צורך", מסרה.

יצוין כי הדיון בבג"ץ בעתירות שמבקשות לחייב את השר לוין לכנס את הוועדה למינוי שופטים צפוי להיערך ביום שלישי בשבוע הבא. אמש בג"ץ הוציא צו על תנאי ודרש מלוין לנמק את ההחלטה.

בתגובה לכך השר לוין קרא לבטל את הצו על התנאי ונתן שהוא ניתן בחוסר סמכות. "בכל הכבוד הראוי, בית המשפט איננו מוסמך לקבוע עבור המשיבים, ובוודאי כאשר מדובר בשר המשפטים ובממשלת ישראל, מה ייכתב בתצהיר התשובה, והדבר נתון גם הוא לשיקול דעתם הבלעדי של המשיבים", נכץב בתגובה.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מה אתם מצטטים בכלל את דברי המכשפה המחבלת הזאת, היא לא ראויה בכלל לציטוט  

    יואל

  2. לוין, לך עם כל הכח, העם איתך  (ל”ת)


  3. יריב! אל תוותר, מחזיקים לך אצבעות  (ל”ת)


;