1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

"חטאנו לפניך" • תיעוד: יהודי איראן באמירת סליחות

רבה הראשי של איראן, הרב יהודה גראמי, ניגש לעמוד בסליחות בבית הכנסת המרכזי בטהראן בירת איראן. הקהל הגדול שר את הפיוט "חטאנו לפניך רחם עלינו" לפי המסורת הפרסית

יענקי פרברכ"ט אלול תשפ"ג 15/09/2023 09:44

עֲנֵנוּ אֲבִיר יַעֲקֹב עֲנֵנוּ רבה הראשי של איראן הרב גראמי באמירת סליחות רבה הראשי של איראן הרב גראמי באמירת סליחות צילום: באדיבות המצלם

יהודי איראן השתתפו הלילה באמירת סליחות ברחבי המדינה, רבה הראשי של איראן, הרב יהודה גראמי, הוביל את הסליחות כשהוא ניגש לעמוד לסליחות בבית הכנסת המרכזי בטהראן בירת איראן. הקהל הגדול שגדש את בית הכנסת שר את הפיוט "חטאנו לפניך רחם עלינו" לפי המסורת הפרסית.

אמירת הסליחות ברוב עם מגיעה על רקע הודעה שפרסמה הקהילה היהודית באיראן לפני מספר ימים לחברי הקהילה, ראשי הקהילות היהודיות הבהירו כי הקהילה תיאמה עם "המשטרה המכובדת של טהראן רבתי" לגבי "סידורים הנדרשים לבטיחות לקיים את ראש השנה החשוב".

בהודעה נאמר, כי "בעניין זה, כל המתפללים מתבקשים להימנע מעצירה והתכנסות ברחובות במהלך ראש השנה לאחר ביצוע מטלות הדת בבתי הכנסת מכל סיבה שהיא". ההודעה מתייחסת להפגנות לציון שנה למותה של מחסה אמיני בת 22 שמתה במעצר משטרתי בגין הפרת קוד לבוש איסלאמי.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;