1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. מדיני

נתניהו למאסק: "ההצעה המקורית של הרפורמה המשפטית הייתה רעה - בלמתי אותה"

ראש הממשלה נתניהו נועד עם האיש העשיר ביותר בעולם אילון מאסק. נתניהו התייחס לסוגיית הרפורמה המשפטית ואמר שההצעה המקורית הייתה רעה. נתניהו למאסק: "אל תתרשם מהאיראנים, הם ניסו לחסל את סגן שר החוץ של ארה"ב" | בנוסף כינה אותו "הנשיא הלא רשמי"

אברהם פריינדג' תשרי תשפ"ד 18/09/2023 19:57

במפעל טסלה ראש הממשלה נתניהו עם אילון מאסק ראש הממשלה נתניהו עם אילון מאסק צילום: אבי אוחיון /לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו החל את ביקורו המדיני בארה"ב בפגישה עם האיש העשיר ביותר בעולם אילון מאסק. הפגישה נערכת במפעל טסלה בעיר פרימונט שבקליפורניה.

ראש הממשלה התייחס בשיחה עם מאסק ששודרה ב-X (טווויטר לשעבר) להצעה המקורית של הרפורמה המשפטית ואמר: "הייתה תוכנית שהייתה מעבירה את המטוטלת מצד אחד – כוח בידי בית-המשפט, לצד שני – הפרלמנט. בלמתי אותה, אני רוצה איזון".

נתניהו הוסיף: "לא רוצה שיטה בה הפרלמנט יכול לעקוף ברוב פשוט. אנחנו מנסים להגיע להסכמות, "לעבוד משני צדי המתרס". אם נצליח מול האופוזיציה – מה טוב. אם לא – נלך לציבור. זה מה שאני מתכוון לעשות עם שובי לישראל".

במהלך השיחה ראש הממשלה העלה את נושא הגרעין האיראני ומאסק השיב: "אנחנו מפעילים את המיזם 'סטארלינק' גם באיראן. המכתב שהם שלחו אלינו היה מאוד מנומס".

נתניהו דחה את דבריו והזכיר: "הם ניסו לחסל את סגן שר החוץ של ארה"ב, אל תתרשם מהשפה של המכתבים שלהם. המשטרים האלה בנויים על היכולת לשלוט בתודעה של האנשים, ובמניעת דעות פלורליסטיות".

ראש הממשלה בנימין נתניהו החמיא למאסק בתחילת השיחה ביניהם ואמר לו כי הוא ה"אדיסון של זמננו" - כשהכוונה היא לממציא הנורה החשמלית תומאס אלווה אדיסון. בנוסף, נתניהו התבדח וקרא למאסק "הנשיא הלא-רשמי של ארה"ב".

מאסק אמר לנתניהו: "הטכנולוגיה משתפרת במהירות הולכת וגוברת, רוצים לוודא שהטכנולוגיה היא משהו שמטיב עם האנושות. נדבר עמוקות אודות בינה מלאכותית, מה שעשוי להיות האיום הגדול ביותר על האנושות. אני אומר עשוי, כשמדברים על מכונה חכמה יותר מהאדם האינטליגנטי ביותר, נשאלת השאלה מי באמת שולט".

נתניהו השיב: "אני חושב על הבחירה שעמדה בפני משה רבנו, בחירה בין הברכה והקללה. ניתן לבחור בברכה - אפשר לשפר את הטיפול בילדים, את הגדלת התפוקה החקלאית, סוף הפקקים בתנועה. סוף תופעת 'המחסור'".

ראש הממשלה נתניהו הוסיף ואמר למאסק: "אתה מתנגד לאנטשמיות. צייצת על זה ואני מקווה שתמצא את המקום לעצור לא רק אנטישמיות, אלא כל גילויי שנאה לקבוצות, ואני יודע שאתה מחויב לזה, זו לא משימה קלה לאזן בין חופש הביטוי לזה".

מאסק השיב: "אני נגד תקיפה כל קבוצה, לא משנה מי זה. אנחנו לא יכולים לעשות זאת אם יש שנאה ושליליות. אני נגד אנטישמיות, אני נגד כל דבר שהוא אנטי שמעודד ויכוח ושנאה. ואני מקווה שהאנושות תיקח אותנו למקום חיובי יותר".

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כי הנשיא הרשמי לא רוצה לפגוש את העבריין מחריבה של מדינת ישראל......  (ל”ת)


  • מוציאי דיבה רעה אתם על ארץ הקודש ועל היהודים בלי בושה משקרים לכולם במצח נחושה אתם גועליים ברמות אתם צריכים להתבייש מליון פעמים להתבייששששש לכם (ל”ת)


  • פיצול אישיות של ביבי 

   שמאלני ימני

  • תכתוב את הזהל שלך באתר אחר, כאן אתה פשוט מעורר גועל נפש (ל”ת)

   חיים

 2. שמאלניהו היה שמאלן סמויי מאז ומתמיד שעבד על כל מחנה הימין.  (ל”ת)


 3. מה נתניהו ימכור לאילון מאסק? סטארט־אפ של דרעי ופטנט שפיתח גולדקנופף?  (ל”ת)


  • קומבינות שטיקים ורמאויות זה לא דברים שמאסק מתעניין בהם? (ל”ת)


  • לדרעי יש יותר שכל באצבע מאשר לכל האופוזיציה בראש (ל”ת)

   צבי

 4. שקר  

  חי

 5. לוין מושפל ועליו לפרוש מהליכוד ואז נראה את נתניהו....  (ל”ת)


 6. כמו שידענו שביבי הוא הבעיה והוא השמאלני  

  ביבי הפרצוף האמיתי

 7. על זה שבלמת את ההצעה של לוין לרפורמה משפטית אמיתית אתה תשלם ביוקר  

  א.ל

 8. ביבי פחדנותו אומנותו  

  שלומה

 9. אני מאוכזב מהדיבורים של ביבי בענין הרפורמה, הוא מזכיר את היועמשית...  

  חיים

 10. הוא ודרעי גונבי קולות הימין כבר שנים  


;