1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. עיתונות ותקשורת

הסתה פרועה: "החרדים סרטן בציבוריות הישראלית"

קופמן עורר סערה כשאמר בשידור ברדיו 103fm כי החרדים הם סרטן. "צריך לנקות את המקום מבפנים, את האייכלרים. 13 אחוז מהציבור הם סרטן בציבוריות הישראלית"

מאיר גלבועד' תשרי תשפ"ד 19/09/2023 10:56

דרישה להשעיית השדרן חרדים ברחובה של עיר. אילוסטרציה חרדים ברחובה של עיר. אילוסטרציה צילום: Zack Wajsgras/Flash90

העיתונאי ואיש הרדיו הפרובוקטיבי רון קופמן עורר שוב סערה ענקית כשאמר הבוקר (שלישי) בשידור ברדיו 103fm כי החרדים הם סרטן. "צריך לנקות את המקום מבפנים, את האייכלרים. 13 אחוז מהציבור הם סרטן בציבוריות הישראלית", אמר לאחד המאזינים בתכנית הרדיו שהגיש לצידו של ינון מגל.

"אם אמרת משהו מכליל, תחזור בך", אמר לו מגל. קופמן הבהיר: "אני אמרתי מכליל על חרדים, אני חוזר בי על ההכללה. אייכלר וההנהגה החרדית גורמים נזק עצום, בינלאומי, לתוך המדינה".

מנכ"ל ארגון "בצלמו" שי גליק פנה לנציב פניות הציבור ברשות השנייה, דוד רגב, בדרישה לפתוח הליך הפרה והשעיה של קופמן. "אין לי מילים אפילו להביע את הזעזוע שזה שדרן במדינת ישראל מדינת היהודים מעז לקרוא לאחיו ובני עמו את המילה הגרועה ביותר בארסנל המילים. האיש הזה חייב להיות מושעה באופן מידי, על הרשות לפתוח בהליך הפרה ואני מקווה שבזמן שהוא מושעה הוא יסתובב קצת במחלקות הסרטן בבתי החולים יראה את כמות ההתנדבות החרדית ויבין בעצמו כמה שהוא טעה ויתנצל ויתחיל להתנדב בארגונים האלה".

קופמן ידוע באמירותיו הקשות נגד הציבור החרדי. בעבר אמר בשידור: "כשאני רואה את האנשים עם השטריימלים נהיה לי רע". מנגד, לאחרונה חשף במהלך תכנית שהגיש עם ינון מגל ב-103FM, כי נכדו מתחנך בגן של חסידות חב"ד.

"הנכד שלי הולך לגן של חב”ד בתל אביב", סיפר למגל, שהביע את פליאתו. קופמן הסביר: "הוא הגן הכי טוב בתל אביב, ואני רציני. היו 460 מועמדים. אלו גננות שלא צריך מצלמות".

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לא מתפלא ובלי לפגוע במשפחת קופמאן היקרה  

  Mexicano

  • מצחיק. תיכנס לקראות מה רוב הציבור חושב על מה שאמר. הוא עדין ביחד לדעה הרווחת.  (ל”ת)

   אייכלרון התנצל? אז למה שהקוף המקסים יתנצל?

 2. מדינת הסרטן  

  סרטן

 3. אם הוא סופר 13% אז יש לו בעיה עם החרדים.. הוא פשוט מפחד שיפטרו אותו.. אז תשלחו תלונה בקישור למטה לרשות השידור  


  • כן, ממש יפטרו אותו :) אוי דוסוים שיכורי כח.... תבינו לאן אתם מדרדרים את עצמכם רק כשיהיה מאוחר. (ל”ת)

   בחצי שנה הפכתם לציבורא השנוא במדינה. יותר מהערבים.

 4. לדעתי החרדים צריכים להחרים אותו ואת רדיו 103  

  אנג'ל

 5. בושה למי שמדבר  


 6. הרווחתם את זה ביושר  (ל”ת)

  אמי

 7. הנכד שלך מתחנך בגן של אלה שאתה קורא להם סרטן ?  

  איילר

 8. הגן שאליו שלחת את הנכד שלך מנוהל על ידי אנשים שהם סרטן ?  

  א.ע

 9. שמתם לב שכל מביעי השנאה הם אנשים נמוכים מכל הבחינות קוגניטיבית,רגשית,מנטאלית,פדגוגית הכל! על זה נאמר השנאה היא המכנה המשותף הנמוך ביותר. ביקורת זה טוב ולמגזר חסר ממנו הרבה אם בכלל מגזר מפוחד מהצל של עצמו שחרד לצאת מהגטו ולפגוש את היצר הרע כאילו הוא לא מבקר אותם בתוכו עם האינטרנט אבל שנאה? בחיים לא. שואה אחת כבר היה לנו!  (ל”ת)


 10. טעות בכותרת  


;