1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. מדיני

דרמר נועד עם ראש המוסד והרמטכ"ל; זאת המטרה

השר רון דרמר נועד עם ראש המוסד והרמטכ"ל כדי להשיג את תמיכתם ב"ברית ההגנה" עם ארה"ב. סוגייה זו צפויה לעלות אף בשיחת ראש הממשלה נתניהו עם הנשיא ביידן ביום רביעי

שלו שינברגד' תשרי תשפ"ד 19/09/2023 18:36

לאור התנגדות צה"ל רון דרמר רון דרמר צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בשבועות האחרונים נועד השר לעניינים אסטרטגיים רון דרמר עם הרמטכ"ל הרצי הלוי וראש המוסד דדי ברנע - זאת כדי לגרום להם לתמוך בברית ההגנה אותה הוא מנסה לקדם עם ארה"ב, כך פורסם ב"וואלה".

דרמר מנסה להשיג את תמיכת ראשי מערכת הביטחון מאחר וללא תמיכתם יהיה קשה מאוד לקדם מהלך של ברית הגנה. יחד עם זאת, בעבר התנגדו בצה"ל לברית בטענה שהיא תפגע בחופש הפעולה של הצבא הישראלי.

נושא ברית ההגנה צפוי לעלות בפגישת נתניהו עם ביידן ביום רביעי. מדובר צה"ל ומלשכת דרמר לא נמסרה תגובה.

לפני כחודש נועד מזכיר המדינה האמריקני אנתוני בלינקן נועד עם השר לעניינים אסטרטגיים רון דרמר. השניים שוחחו על חשיבות הפחתת המתיחות ועל המחויבות של וושינגטון לפתרון שתי המדינות, כך נמסר ממחלקת המדינה האמריקנית.

בנוסף דנו בלינקן ודרמר גם בסוגייה האיראנית ובשלוחותיה המטילים טרור ברחבי מזרח התיכון. מזכיר המדינה אנתוני בלינקן אמר כי מדובר ב"שיחות שגרתיות", ועדכן שהשניים דנו גם בהרחבת הסכמי אברהם ובהסכם עם סעודיה.

השר דרמר יצא לארצות הברית למספר פגישות בשליחות ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. רעיון לכאורה יפה אבל למעשה רע מאוד וכמו שסוברים במערכת הביטחון שזה יגביל את צה"ל ובנוסף וכי תעלו על דעתכם שאנחנו נצטרך להקיז דם של בנינו בשביל אינטרסים של ארהב?? הרי אם ארה"ב תותקף אין מציאות שאנחנו עוזרים להם להגן על מולדתם אז מה נשאר ? להגן על איטרסים של ארה"ב?? לשלוח חיילים למות בשביל אינטרסים אמריקאים?? ועוד סרור שאם מחר מחרתיים נותקף ח"ו ע"י לבנון וסוריה ואז ירדן ומצרים יראו בכך הזדמנות פז להצטרף האם ארה"ב תתקוף אותם???  (ל”ת)

  דרור

 2. עם ממשל ביידן לא שייך לעשות הסכמים, זה ממשל עויין לישראל  (ל”ת)

  צבי

 3. הרמס"ד? מי קורא לו ככה:) ומי מתייחס בכלל לדרמר חוץ מהביב?  (ל”ת)

  תהיו רציניים

 4. ארה"ב תיחם עבורנו ? .ב2011 השתמש אסאד בנשק כימי נגד המורדים על אף אזהרות ארה"ב להתערב בכוח . האם ארה"ב התערבה ? כשהאיראנים תקפו את סעודיה ופגעו בבתי הזיקוק האם ארה"ב פעלו?. ארה"ב הינה משענת קנה רצוץ וישראל תמיד הצהירה שהיא לא רוצה שחיילים אמריקאים יהרגו עבורנו.  (ל”ת)

  נתן

;