1. עמוד הבית
  2. עסקים ונדל"ן
  3. צרכנות

לקראת חגי תשרי: זו רשת המזון שהעלתה מחירים

34 רשתות ייקרו את הסל לעומת הבדיקה הקודמת ביום 12.9.23, שתי רשתות בלבד הוזילו אותו: מחסני השוק הוזילה את הסל בקרוב ל-62 ₪, בעוד רשת ויקטורי יקרה אותו ביותר מ-130 שקלים

קובי ברקתה' תשרי תשפ"ד 20/09/2023 18:36
תגיות:

מבדיקה שנערכה רשת ויקטורי אילוסטרציה צילום: Miriam Alster/FLASH90

משרד הכלכלה והתעשייה יצא במבצע לבדיקה ולהשוואת מחירים לקראת חגי תשרי. בהמשך לבדיקה החודשית, הכוללת 68 מוצרים שנבחרו על ידי הלמ"ס, נבחנים החודש 165 מוצרים הנמצאים ב-37 רשתות בפריסה ארצית ואתרי אינטרנט, במטרה לספק לצרכנים מידע אודות פערי המחירים והשוואה שתאפשר לצרכן לדעת מה עלות הסל ברשת בה הוא נוהג לבצע את קניותיו והפער בעלות מול רשתות אחרות. 

ב'סל תשרי' 165 מוצרים מקטגוריות שונות: בשר דגים ועופות, פירות וירקות, מוצרי ניקוי וטואלטיקה, ומוצרים ייחודיים לחגי תשרי (דוגמת רימון, כרישה וכדומה) ועוד.

ממוצע סל המוצרים, עמד אמש 19.9.2023 על כ-3,068 ₪, והפער בין הרשת היקרה לרשת הזולה ביותר עומד על כ-34% שהם 880 ₪.

מתוך רשימת הרשתות שנבדקו, הרשת שמכרה את סל המוצרים במחיר הגבוה ביותר היא "טיב טעם בסיטי" (3,487 ₪) הרשת שמכרה את סל המוצרים במחיר הזול ביותר היא "רמי לוי באינטרנט" (2,607 ₪).

בדקנו גם את חנויות האונליין: מנחשים כמה תוכלו לחסוך? מתוך רשימת חנויות האונליין שנבדקו, פער המחירים בין הרשת היקרה לזולה עומד על כ-20% שהם כ-534 ₪. 

כאמור, סל המוצרים לחגי תשרי גובש ע"י משרד הכלכלה והתעשייה והמועצה לצרכנות בספטמבר-2022 והוא משמש גם בפרסום הנוכחי, ומתבסס על נתוני רשתות המזון שעובדו מאתר Pricez, במטרה לעודד תחרות על מחיר הסל הנמוך ביותר בין הרשתות הקמעונאיות השונות בשוק ואתרי האינטרנט שחלקן מפעילות, ולהציע לצרכנים אינפורמציה פשוטה ונגישה ביחס למחירי מוצרי צריכה הנרכשים על ידם לקראת החגים.

בחירת המוצרים הנכללים בסל נעשתה באמצעות מתודולוגיה סדורה - נבחרו קטגוריות המוצרים הנמכרות ביותר בשבוע שלפני חגי תשרי ב-2021, ומתוך כל אחת מקטגוריות המוצרים נבחר המוצר הנמכר ביותר. 

רשת "רמי לוי באינטרנט" ו-"רמי לוי" מציגות את המחיר הנמוך ביותר בסך 2,607 ₪ ו-2,651 ₪, בהתאמה. רשת " טיב טעם בסיטי" מציגה את המחיר הגבוה ביותר בסך 3,487 ₪. 

רוצים לחסוך עוד – השוו בין עלות הסל בסניף ובין עלות הסל באינטרנט. ברוב הרשתות שמאפשרות להזמין באונליין תוכלו לחסוך לכם את ההגעה לסניף למצוא חניה עגלה לעמוד בתור ולקנות דברים שלא תכננתם, וגם לחסוך כמה שקלים (כמו ברמי לוי) או לשלם קצת יותר ברשתות אחרות.

 

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;