1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. מדיני

גורם בממלכה: "צריך לתת משהו לפלסטינים כדי שלא יאשימו אותנו בבגידה"

גורם במשפחת המלוכה הסעודית אומר כי המגמה הסעודית להתקדם לנרמול ברורה, אבל יהיה קשה מאוד לסעודיה לנרמל את היחסים עם ישראל, מבלי שהיא תיתן משהו לפלסטינים
יענקי פרברו' תשרי תשפ"ד 21/09/2023 11:12

על רקע ההסכם המתגבש הפלגים הפלסטינים בעזה הפלגים הפלסטינים בעזה צילום: צילום ערבי

למרות הההצהרות של בן סלמאן, גורם במשפחת המלוכה הסעודית אמר בשיחה עם 'כאן חדשות' כי יהיה קשה מאוד לסעודיה לנרמל את היחסים עם ישראל מבלי שישראל תיתן משהו לפלסטינים. הוא הוסיף בראיון לרועי קייס, כי "אין היגיון בכך שסעודיה תסכים לנורמליזציה וישראל לא תעשה ויתורים ותשב רגל על רגל".

הגורם הסביר כי סעודיה מצטיירת כיום כמנהיגת העולם הערבי והאסלאמי וכי ההליכה להסכם כזה, גם אם יש בו רצון מצד סעודיה, היא לא דבר של מה בכך. "צריך לתת משהו ולו מינימלי בסוגייה הפלסטינית כדי שלא יאשימו את סעודיה בבגידה", הדגיש.

הוא הסב את תשומת הלב לכך שההכרזה על מסדרון מסילות הרכבת ונתיבי הסחר, שיקשרו את הודו עם המזרח התיכון ואירופה דרך ישראל, הוא איתות מצד הסעודים שהם מוכנים לפתוח הכול, כך חזר על כך שעדיין יש לתת משהו לפלסטינים.

בנוגע לחששות של גורמי ביטחון בישראל מתוכנית הגרעין הסעודית, שהיא אחד התנאים לנרמול היחסים יחד עם ברית הגנה ואספקת נשק מתקדם לממלכה, אמר הגורם במשפחת המלוכה כי גם לישראל יש תוכנית גרעין. הוא הוסיף כי המנטליות של הסעודים שונה מאחרים באזור. "אנחנו רק רוצים להגן על עצמנו ושאף אחד לא יאיים עלינו", טען. "תוכנית גרעין סעודית לא תהווה איום על ישראל. המפרציות רוצות בסך הכול להבטיח את ביטחונן. אל תבואו אלינו ולא נבוא אליכם".

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. לאומה הסעודית הנכבדה! הפלסטינים כבר לא רלוונטים מדינות ערב יותר מכולם הטיבו להבין שאת אבו מאזן וחבריו לא מענין באמת העם הפלסטיני אלא אינטרסים אישיים כלכליים התעשרות על חשבונם חיי פאר ואגירת כספים מטורפת לכן כמו שמצרים משלמת מידי פעם מס שפתיים לכו בעקבותיהם  (ל”ת)

    דרור

  2. הקיצר, ביבי מוכן לוויתורים מפליגים לפלסטינאים וכך יהיה  (ל”ת)

    בסוף הימין תמיד מוותר וזה אחלה, העיקר שיתפשרו

  3. אבו מאזן  


;